29 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

کابل باختر 29 جوزا دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا...

دیدار معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر سویدن

کابل باختر 29 جوزا ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال اباد ۲۹ جوزا باختر هفده طالب مسلح درولایت ننگرهار دست...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترییس اجراییه: توسعه و پیشرفت جامعه ما بستگی‌ به تعهد و تخصص نسل دانش‌آموخته دارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 14 سنبله باختر
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی در پوهنتون کابل، محصلان ان را به همگرایی و همدلی برای دست یابی به توسعه و پیشرفت در افغانستان دعوت کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر، رییس اجراییه کشور ضمن شادباش و تبریکی برای محصلان راه‌ یافته به پوهنتون‌های کشور، گفت: این یک آغاز بی‌پایان و دورۀ خودسازی است. گام برداشتن در این راه، توان و تعهد فراوان می‌خواهد و امید است که نسل جوان ما بتوانند به بهترین شکل ممکن این مسیر را پیش بگیرند. زیرا توسعه و پیشرفت جامعه ما بستگی به تعهد و تخصص نسل دانش‌آموخته دارد.
داکتر عبدالله عبدالله اظهار داشت که تاریخچۀ پوهنتون کابل پر از فراز و فرود است؛ امروزه حکومت و مردم کشور از این نهاد اکادمیک حمایت می‌کنند. تلاش استادان و کارمندان این پوهنتون از یک سو، تعهد و زحمت‌کشی محصلان  از دیگر سو سبب شده است تا اعتبار پوهنتون کابل بلند برود.
رییس اجراییه کشور گفت که فرصت‌های فراوان برای نسل امروز وجود دارد تا سطح دانش و تخصص‌شان را بلند ببرند. این فرصت‌ها برای دوره‌های گذشته فراهم نبود؛ اما بار مسؤولیت بزرگی نیز بر شانه‌های نسل امروز قرار دارد و آن متعهد بودن به ساختن، توسعه و پیشرفت افغانستان است که بدون نسل متخصص دست یافتنی نیست.
داکتر عبدالله عبدالله تأکید کرد که با وجود مشکلات موجود، حکومت و نهادهای مسؤول غرض فراهم کردن سهولت‌های لازم برای پیش‌برد و ادامۀ تحصیل جوانان متعهد است و محصلان  نیز تلاش کنند تا به خوب‌ترین شکل تحصیل‌شان را پیش ببرند و از دامن زدن به مسایل تبعیض‌آمیز در داخل پوهنتون‌ها خود داری نمایند. زیرا شما باید افغانستان را بسازید و ساختن یک جامعه جز با هم‌گرایی و همدلی میسر نیست.
در این مراسم، داکتر محمد نعیم عظیمی معاون علمی پوهنتون کابل، به نماینده‌گی از این پوهنتون، از حضور رییس اجراییه و حمایت شان از پوهنتون‌های کشور سپاس‌گزاری نمود و تأکید کرد : ما در پوهنتون کابل از هیچ گونه سعی و تلاش در زمینۀ ارایه بهتر خدمات تحصیلی همسان برای همۀ دان محصلان دریغ نخواهیم کرد.
در اخیر سه تن از محصلان  که در کانکور 1397 بلند ترین نمرات را گرفته‌اند از سوی رییس اجراییه و پوهنتون کابل تقدیرنامه دریافت کردند.  نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.