29 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

تاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

کابل 29 اسد / باختر حواعلم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات...

اختراع هفت آله صحی، امنیتی و اکتشافی توسط یک جوان بدخشی

اختراع هفت آله صحی، امنیتی و اکتشافی توسط یک جوان بدخشی

شهرفیض آباد ۲۹ اسد باختر یک جوان بدخشی هفت اله یی...

ربودن سه غیرنظامی به دست طالبان در غور

ربودن سه غیرنظامی به دست طالبان در غور

شهرفیروزکوه ۲۹ اسد باختر طالبان درولایت غور سه غیرنظامی را ربودند. به...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوزارت معارف 12،2 ملیون جلد کتاب چاپ میکند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر18 جدی
داکترمحمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف امروز قرارداد چاپ 12.2 میلیون جلد کتاب درسی صنوف ابتدائیه را با یک شرکت طباعتی داخلی به امضأ رسانید.
به گزارش آژانس باختر: درمراسم امضای این قرارداد، سرپرست وزارت معارف گفت که کتب در جریان چهار ماه چاپ و به مکاتب توزیع میشود.
وی افزود که کتاب های متذکره در نتیجه داوطلبی، با شرکت طباعتی بهیر قرار داد شده  است که شامل کتب درسی صنوف اول تا ششم می باشد  و به مصرف مبلغ 382 ملیون و 183 هزار و 772 افغانی در ظرف چهار ماه ، چاپ خواهد شد.  
حسب قرارداد، شرکت طباعتی بهیر مسئولیت دارد که در کنار چاپ، کتب یاد شده را به تمامی ولایت های  کشورنیزتوزیع نماید.
سرپرست وزارت معارف گفت  که به منظور رفع مشکل کمبود کتب درسی برای پنج سال آینده کمک 75 ملیون دالری ادارۀ انکشافی ایالات متحده امریکا (USAID) را به دست آورده  است که طبق برنامه مشخص این مبلغ به مصرف خواهد رسید.
وی اضافه کرد  که در آیندۀ نزدیک با استفاده از کمک یاد شده قرار داد چاپ و توزیع 37 ملیون جلد کتاب دیگر نیز امضا خواهد شد و اطمینان داد که وزارت معارف متعهد است، با به کار گیری تمامی امکانات کتب درسی را برای عموم شاگردان آماده کند. 
همینگونه دراین مراسم حاجی شیر باز کمین زاده رئیس شرکت طباعتی بهیر تعهد سپرد که مطابق قرارداد، پروژه چاپ و توزیع کتب درسی وزارت معارف را به وقت و زمان معین  آن عملی میکند.
او  گفت که از تجربه های قبلی با وزارت معارف آموخته است که چاپ کتاب ها با کیفیت عالی صورت بگیرد  و به ولایت های کشورنیزتوزیع شود.
شایان ذکر است که وزارت معارف برعلاوه آن که از سال 2004 تا اکنون مجموعاً حدود 229 ملیون جلد کتاب درسی را به چاپ رسانیده است؛ اما نسبت جذب رو به افزایش واجدان شرایط در مکاتب در هر سال، به خاطر کمبود بودجه به این بخش، باز هم مشکل کمبود کتب محسوس می باشد. احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.