26 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلاناتادامه اعتصاب معلمان مکتب ها هرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات ۳۱ ثورباختر
اعتصاب معلمان مکتب ها درهرات همچنان ادامه دارد.
از چندین روز بدینسو تمامی معلمان ولایت هرات دست به اعتصاب کاری زده اند و در صنف های درسی حضور نمی یابند .
معترضان دلیل اعتصاب کاری شان را بی توجهی مسوولان به معلمان و کمبود معاش شان عنوان کرده اند.
محمد صابر مشعل نماینده معلمان ولایت هرات  به آژانس باخترگفت این اعتصاب همچنان ادامه دارد تا مسوولان به خواسته های معلمان توجه و به آن رسیدگی کنند و هیچ کس اجازه ندارد با تهدید معلمان جلو فعالیت مدنی شانرا بگیرد.
روح الله ازهد رییس معارف هرات می گوید که ما همواره در کنار معلمان عزیز خود بوده ایم  و خواهیم بود و همچنان از حق و حقوق معلمان که یک قشر زحمتکش هستند دفاع می کنیم طرح هایی به وزارت روان شده است که انشاءالله به زودترین فرصت این طرح نهایی خواهد شد.
عبدالواسع تیموری استاد لیسه فکری سلجوقی درهرات گفت نمایندگان معلمان چندین بار با رییس معارف نشست دایر کردند وخواهان افزایش معاشات خود شدند اما مسوولان در مرکز به خواست هایشان توجه نکردند و هیچگونه پاسخ همکاری ندادند در نتیجه معلمان چاره جز اعتصاب کاری نداشتند و این اعتصاب تا زمانی که مشکل حل نشود ادامه خواهد داشت.
یکتن از معلمان معترض درشهرهرات ګفت مسوولان با قید کردن حاضری و تهدید ازمعلمان می خواهند تا  به صنوف درسی حاضر شوند اما معاش معلمان بسیار اندک است و کفاف زندگی عادی و روزمره یک معلم را نمی کند و تا به خواست معلمان رسیدگی صورت نگیرد دست از اعتصاب بر نمیدارند.ختم/حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.