24 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

روسیه: جلو درگیری نظامیان سوریه و ترکیه را می‌گیریم

مسکو/ بی بی سی / 24 میزان / باختر روسیه اعلام...

سازمان ملل: احتمال دارد ترکیه به ارتکاب جرایم جنگی متهم شود

سازمان ملل: احتمال دارد ترکیه به ارتکاب جرایم جنگی متهم شود

نیویارک/ صدای امریکا/ 24 میزان/ باختر سازمان ملل متحد می‌گوید احتمال...

ناتو از آغاز دوباره مذاکرات 'مشروط' طالبان-امریکا استقبال کرد

ناتو از آغاز دوباره مذاکرات 'مشروط' طالبان-امریکا استقبال کرد

بروکسل/ صدای امریکا/ 24 میزان / باختر ینز ستولتنبرگ، منشی عمومی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رییس جمهوری خواست ها و پیشنهاد های استادان و معلمان قندهاررا استماع کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 13 سرطان باختر
رییس جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به ولایت قندهار عصردیروز با معلمان مکاتب و استادان پوهنتون های دولتی و خصوصی ولایت قندهار دیدار کرد و خواست ها، پیشنهاد هاو مشکلات آنان را شنید.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در آغاز پوهنمل د کتور حضرت میر طوطاخیل رییس پوهنتون قندهار و پوهنیار عبدالمالک نیازی به نمایندگی ازپوهنتون های خصوصی و شیراحمد به نمایندگی از معلمان ولایت قندهار صحبت کردند و مشکلات و پیشنهاد های شان را با رییس جمهور غنی شریک کردند.
رییس پوهنتون قندهار گفت که این پوهنتون از سراسر کشور محصل دارد و اخیراً دستاوردهای زیادی داشته است. وی از رییس جمهور خواست تا تعمیر تدریسی پوهنتون قندهار اعمارشود و تشکیل فوق العاده برای کادرهای آن داده شود.
آنان همچنان خواست ها و پیشنهاد های شان را در رابطه به توزیع زمین برای معلمان و استادان، کمبود کتاب، افزایش ظرفیت نهادهای تحصیلی خصوصی، اعطای بورسیه ها برای استادان، ایجاد راهکار مصوونیت وظیفه یی و ترفیعات برای استادان نهادهای تحصیلی خصوصی و انکشاف پوهنتون قندهار ارائه کردند.
سپس رییس جمهور غنی صحبت کرد وبا تشکر از پیشنهاد های مشخص استادان و معلمان، گفت که در بخش تشکیل معلمان پیشنهاد های مشخص ارائه شود و با توجه به عظمت پوهنتون قندهار و اینکه وضعیت فعلی آن به هیچ صورت قابل قبول نیست، تشکیل فوق العاده برای استادان این پوهنتون داده خواهد شد. وی به مسوولان هدایت داد تا مشکل کمبود کتاب و توزیع زمین برای معلمان به زودی رفع شود.
رییس جمهور با اشاره به خواست های پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی گفت که حکومت حاضر است تا مشروط به رعایت کیفیت معیاری در پوهنتون های خصوصی، برای آنان زمین در نظر بگیرد. ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.