11 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

داکتربلخی : قرار است ظرفیت 20 هزار معلم ارتقا یابد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / ۱۳ میزان / باختر
داکتر محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف امروز درمحفلی گرامیداشت  از روز معلم در لیسه عالی غازی شهر کابل، برنامه‌های آن وزارت در راستای بهبود وضعیت معلمان را تشریح کرد.
به گزارش آژانس باختر، دراین نشست سرپرست وزارت معارف روز معلم را به معلمان کشور تبریک گفت و دررابطه به آخرین اقدامات در راستای بهبود وضعیت معلمان توضیحات داد  .
داکتر بلخی تاکید کرد: " معلم  به عنوان تاثیرگذارترین عنصر در سیستم تعلیمی کشور در سند دهه معارف درنظر گرفته شده است و به همین منظور برای بهبود جایگاه رفیع معلمان کشور برنامه‌های دراز مدت و کوتاه مدتی طرح ریزی کرده‌ایم. "
داکتر بلخی علت توقف در توزیع زمین‌های شهرک معلمان  را عدم توجه به مکان یابی عنوان کرد و "طرح مسکن قابل استطاعت" را جایگزین مناسب برای ایجاد سرپناه برای معلمان توصیف کرد.
سرپرست وزارت  معارف درمورد ارائه طرح چهارگزینه‌ یی بهبود شرایط معلمان به ریاست جمهوری، ایجاد صندوق قرضه معلمان در کابل و ولایت ها  با امکان پرداخت قرضه به 50 هزار معلم و برنامه‌های ارتقای ظرفیت معلمان 12 پاس به 14 پاس و 14 پاس‌ به لیسانس را به عنوان برنامه‌های فعلی وزارت برای بهبود وضعیت معلمان درکشور بیان کرد .
اوخاطرنشان کرد که  در سال روان  قرار است در همکاری با وزارت تحصیلات عالی ظرفیت دانش 20 هزار معلم ارتقا داده شود؛ همچنان بیش از 300 تا 500 معلم توانسته‌اند در دوره‌های کوتاه مدتی که از سوی همکاران بین‌المللی معارف در بخش‌های ساینسی؛ روانشناسی و میتود های آموزشی برگزار شده است، اشتراک کنند.
داکتر بلخی از ارتقای بست 97 هزار معلم خبر داد و افزود که بست های بیشتر معلمان درسال جاری ارتقا داده می شود او به همکاری بیشتر شورا ها تاکید کرد.احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.