پوهنمل بالاکرزی، بودجه سال مالی 1399 ، پروژه های انکشافی وزارت تحصیلات عالی را ارائه کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر15 میزان
پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی امروز در جلسه دفاعیه بودجه سال مالی 1399، پروژه های انکشافی آن وزارت را ارائه کرد واز وزارت مالیه خواستار همکاری مالی وبودجه یی شد.
به گزارش آژانس باختر، دراین جلسه در حالی که معینان وزارت های تحصیلات عالی و مالیه، اعضای کمیته ملی بودجه نیز حضور داشتند، سرپرست وزارت تحصیلات عالی در رابطه به طرح بودجه تشکیلات پوهنتون ها، انکشاف زیر بنا ها، ایجاد موسسه تحصیلات عالی نورستان، ایجاد 25 پوهنځی جدید، ایجاد دیپارتمنت های جدید، آغاز کار ساختمان پوهنتون بین المللی پاچاخان در خوست و بهبود وضعیت شفاخانه های کادری صحبت کرد و خواستار تامین بودجه پروژه های متذکره از سوی وزارت مالیه شد.
بالاکرزی گفت: "با درک مشکلات و محدودیت های مالی یی که کشور با آن مواجه است، این وزارت تلاش ورزیده است تا در بخش های مختلف، از شیوه های صرفه جویی استفاده  کند وبا هزینه کم محصول زیاد به دست آورد و فعالیت های خود را تنظیم کند".
وی  در رابطه به صرفه جویی های مالی گفت:"خوشبختانه امسال ما توانستیم مقرره معاش استادان و معاونان پوهنتون های کشور را نهایی و تطبیق کنیم که از پرداخت معاش سلیقه یی جلوگیری شود، طرزالعمل پرداخت فیس در شفاخانه های کادری را عملی کردیم و برنامه های ماستری پوهنتون ها نه تنها که خود کفا شد، بلکه سالانه عایدی نیزبه دولت از این مدرک واریز می شود".
زاهد همدرد معین مالی وزارت مالیه از صرفه جویی های مالی وزارت تحصیلات عالی سپاسگزاری  گفت که وزارت تحصیلات عالی نسبت به جایگاهی که دارد در اولویت کاری این وزارت قرار دارد و توجه بیشتر هیئت رهبری وزارت مالیه به تحصیلات عالی کشور است.
در جلسه پس از بحث و تبادل نظر فیصله به عمل آمد تا روسای سکتوری هر دو وزارت روی ساختارنزدیکی تفاوت های بودجه یی سال مالی 1399 وزارت تحصیلات عالی و یک توافق کلی کار کنند  و آنرا به خاطر نهایی کردن بودجه به جلسه بعدی ارائه کنند. احمدضیا احمدی

back to top