اعلامیه وزارت تحصیلات عالی در پیوند به حادثه انفجار در پوهنتون غزنی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر16 میزان
اعلامیه وزارت تحصیلات عالی در پیوند به حادثه انفجار در پوهنتون غزنی
با تاثر و تاسف عمیق اصلاع حاصل شد که صبح امروز دراثر وقوع یک انفجار در داخل یکی از صنوف درسی پوهنحی ادبیات پوهنتون غزنی تعدادی از محصلان دختر و پسر این پوهنتون جراحت برداشتند و وضعیت چند تن آنان نیز وخیم گزارش داده شده است.
هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی با آن که این عمل زشت دشمنان مردم افغانستان را شدت تقبیح می کند ، مراتب تاثرات عمیق خویش را به خانواده قربانیان این حادثه ابراز می دارد.
هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی اذعان می دارد که حمله به جان افراد ملکی و آنهم هدف قرار دادن مراکز علمی و اکادمیک و به خون کشانیدن محصلان که هیچ نوع ارتباطی با مسایل سیاسی و نظامی ندارد، یک عمل غیر انسانی، خلاف ارزش های اسلامی و نورم های بشر دوستانه است و با قوانین جنگی نیز در تضاد است.
حمله به نهاد تحصیلی و مشعل داران راه علم و معرفت در حالی صورت می گیرد که در دین مقدس اسلام فراگیری علم و دانش یک وجیبه و مکلفیت عنوان شده است و رسیدن به یک جامعه سالم در گرو اهتمام علم و دانش بیان شده است.
هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون های کشور از نهادهای امنیتی، بزرگان و متنفذان ولایت غزنی خواهشمند است تا درشناسایی، دستگیری وبه محاکمه کشانیدن عاملان انفجار در پوهنتون غزنی، دست به کار شوند و آنان را به جزای اعمال شان برسانند و وجایب دینی و انسانی شان را ادا کنند.  احمدضیا احمدی

back to top