27 عقرب 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مردی به اتهام حمله دیروزبرسه صراف در تخاربازداشت شد

مردی به اتهام حمله دیروزبرسه صراف در تخاربازداشت شد

شهرتالقان ۲۷ عقرب باختر مردی به اتهام گلوله باری بر سه...

بیست ویک مشکل  کارکنان رسانه مرفوع شده است

بیست ویک مشکل کارکنان رسانه مرفوع شده است

کابل ۲۷ عقرب باختر کمیسیون حل اختلافات کاری رسانه ، نهاد...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوضعیت عمومی وزارت معارف ارزیابی شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 23 میزان/ باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان درنشستی وضعیت عمومی وزارت معارف، به ویژه راه های بلند بردن کیفیت معارف را به ارزیابی گرفت.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این نشست که عصر روزگذشته در ارگ انجام شد، ابتدا داکتر میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف، گزارش آن وزارت را در رابطه به وضعیت عمومی آن وزارت، به جلسه ارائه کرد.
رییس جمهوری پس از استماع گزارش گفت که کیفیت معارف باید بهبود یابد و بالای آن سرمایه گذاری بیشتر صورت گیرد.
وی افزود که یک سیستم واحد معلوماتی ایجاد شود و در آن مکاتب، معلمان و شاگردانی ثبت شوند که یک تصویر واضح از ظرفیت این وزارت به میان آید.
رییس جمهوری تاکید کرد: ما باید برنامه های واضح در رابطه به مدیریت مکاتب و متوازن کردن انکشاف معارف در تمام ولایات، روی دست گیریم و همچنان در زمینۀ برنامه های ملی انکشاف معارف و توسعه آن بیشتر کار کنیم.
رییس جمهوری تصریح کرد که شکایت های مردم در خصوص معارف تا هنوز حل نشده است و همچنان مشکل تشکیلاتی در این وزارت وجود دارد و به استخدام معلمان مسلکی توجه نشده است.
رییس جمهوری گفت: برای مصرف بودجه و منابع در وزارت معارف، برنامۀ منظم وجود ندارد و در این قسمت باید توجه جدی صورت گیرد. تورم تشکیلاتی از بین برود و وضعیت معارف در ولایت ها بهبود یابد.
رییس جمهوری در خصوص بهتر شدن کیفیت نصاب تعلیمی معارف تاکید کردو گفت که برنامه منظم برای مدیریت کتاب ها و توزیع آن در تمام مکاتب مرکز و ولایت ها ایجاد شود و همچنان نقش نظارتی وزارت معارف تقویت شود. نالان

Last modified on سه شنبه ، 23 میزان 1398 ، 05:57

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.