02 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تند رو ترین جناح طالبان از صلح سخن گفت !

تند رو ترین جناح طالبان از صلح سخن گفت !

کابل/ ۲ حوت/ باختر رهبر جناح حقانی در گروه طالبان اظهار...

مرحله کاهش خشونت از ۱۲ امشب به اجرا در می آید

کابل/۲ حوت/ باختر منابع در شورای امنیت ملی ریاست جمهوری می...

چهار تن به ظن هکماری با طالبان و سرقت در هرات بازداشت شدند

چهار تن به ظن هکماری با طالبان و سرقت در هرات بازداشت شدند

شهرهرات /2 حوت/ باختر پولیس هرات یک فرد را به ظن...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

فرصت های بیشتردوره ماستری ودکتورا برای استادان پوهنتون ها فراهم می شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 17 عقرب/ باختر
پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در جریان سفر رسمی به هندوستان از پوهنتون رابند را بهاراتی و انستیتوت و مرکز ملی ساینس شهر کلکته دیدن کرد.
به گزارش آژانس باختر: پوهنتون رابندرا بهاراتی دربخش علوم انسانی فعالیت می کند، از جمله پوهنتون های معتبر و مشهور هندوستان است و بیشتر در حوزه هنر های زیبا محصلان را در دوره ماستری و دوکتورا آموزش می دهد.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حالیکه شماری ازمسوولان این وزارت نیزبا وی همراه بودند، در ديداری که با رییس پوهنتون یادشده انجام داد طرفین روی نهایی کردن یک تفاهم نامه مشترک میان آن پوهنتون و پوهنتون کابل و اعزام استادان پوهنځی هنر های زیبای پوهنتون کابل به منظور فراگیری تحصیلات دوره ماستری و دکتورا و سایر پوهنتون های ولایت ها ، بحث کرد .
در نتیجه قرار بر این شد که موضوع از طریق سفارت افغانستان طی مراحل و اجرایی شود.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان در دیداری که از انستیتوت و مرکز ملی شهر کلکته داشت ، در نشستی با هیئت رهبری نهاد متذکره در مورد برنامه های تحقیقات علمی کوتاه مدت ، اعزام استادان و سهم گیری آنان در انجام تحقیقات علمی با مسوولان آن نهاد صحبت کرد.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی وهیئت همراهش در یک سفر رسمی به شهر کلکته هندوستان رفته اند و در پنجمین جشنواره بین المللی ساینس و تکنالوژی اشتراک کرده اند.
دراین جشنواره سرپرست وزارت تحصیلات عالی در مورد تحولات حوزه تحصیلات عالی افغانستان در ابعاد کمی و کیفی به ویژه بعد از سال 1381 خورشیدی روشنی انداخت و روی محورها و اولویت های اساسی بخش تحصیلات عالی کشور صحبت کرد.
همچنان با قدردانی از کمک های کشور هندوستان در جهت تقویت تحصیلات عالی در افغانستان،  بر ادامه این همکاری ها به ویژه در بخش علوم ساینس وتکنالوژی تاکید کرد.
در این فستیوال، وزرای تحصیلات عالی کشور های افغانستان بوتان، مالدیف، کوریای جنوبی، میانمار، نمایندگان خاص و دیپلماتان کشور های منطقه نیز شرکت دارند. احمدضیا احمدی


 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.