09 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رییس جمهوری: غاصبان، زورمندان و افراد مسلح غیر سرکوب شوند

رییس جمهوری: غاصبان، زورمندان و افراد مسلح غیر سرکوب شوند

کابل/ 9 دلو /باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

اتاق تجارت و سرمایه گذاری: سر از فردا فی کیلوگاز مایع ۴۰ افغانی عرضه می شود

اتاق تجارت و سرمایه گذاری: سر از فردا فی کیلوگاز مایع ۴۰ افغانی عرضه می شود

کابل/ 9 دلو /باختر اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان در...

رییس جمهوری: حمایت از زنان و بلند بردن ظرفیت آنان وظیفۀ اساسی دولت است

رییس جمهوری: حمایت از زنان و بلند بردن ظرفیت آنان وظیفۀ اساسی دولت است

کابل/۹دلو/باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوراسلامی افغانستان، امروز با گروه ماین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاستادان پوهنتون های دولتی کشور در برنامه آموزشی رهبری پیشرفته پوهنتون هند اشتراک کردند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /۱۹ قوس/ باختر
بیست و شش تن از رؤسا، معاونین و اساتید پوهنتون های دولتی کشور که در  برنامه آموزشی رهبری پیشرفته پوهنتون ها در کشور هندوستان اشتراک کرده بودند، امروز گزارش  شان را از این برنامه به مقام وزارت تحصیلات عالی ارائه کردند.
این برنامه آموزشی به منظور ارتقای ظرفیت هیئت رهبری و اساتید پوهنتون ها در راستای رهبری، مدیریت و تنظیم برنامه های علمی پوهنتون ها راه اندازی شده بود. شاملان برنامه مدت ده روز در پوهنتون MITTTR  چنای هندوستان با روش های نوین چگونگی پیشبرد امور پوهنتون ها آشنایی حاصل کردند و از 6 نهاد  تحصیلی دولتی و خصوصی  هندوستان دیدن کردند.
  دکتور سید مبین هاشمی معاون علمی پوهنتون پروان گزارش را در سه محور: برداشت های استادان از این برنامه، آشنایی با نکات برجسته سیستم تحصیلی هندوستان و موارد عملی نکات یاد شده در نظام تحصیلات عالی افغانستان در حضور داشت معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی ارائه کرد.
در این گزارش  19 مورد آموزشی مورد نیاز پوهنتون ها شامل بود که عمده ترین آن مدیریت و رهبری اکادمیک، برنامه ستراتیژیک، طی مراحل تضمین کیفیت و اعتباردهی، آموزش های برقی، انکشاف تقسیم اوقات ها، حفظ رابطه پوهنتون ها با فارغ التحصیلان و جامعه، خود کفایی و رهبری برای جهان معاصر می باشد.
پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با ابراز خوش آمدید به استادان یاد شده ،اشتراک این استادان را در این برنامه، نقطه عطفی در پیشرفت تحصیلات عالی کشور خواند و گفت:" آنانیکه در سطح مدیریت نهاد های تحصیلی قرار دارند، باید به گونه عمل کنند که با اساسات مدیریتی قرن 21 سازگار باشد."
وی از استادان خواست تا تجاربی را که از این برنامه آموزشی ده روزه در کشور هندوستان فرا گرفته اند در عمل تطبیق کرد و  به سایر اعضای رهبری و اساتید پوهنتون های مربوط شان انتقال دهند.
گفتنیست که این برنامه به کمک مالی دفتر برنامه انکشاف تحصیلات عالی تطبیق شده است .دین محمد درویش رییس دفتر HEDP  اظهار داشت که قرار است از طریق این دفتر تا سال 2020 میلادی 450 تن از هیئت رهبری و اساتید پوهتنون ها از برنامه های مشابه مستفید شوند. ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.