22 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

فروریزی دیواری درپکتیا جان چهارکودک را گرفت

فروریزی دیواری درپکتیا جان چهارکودک را گرفت

گردیز / ۲۱ اسد / باختر درپی فروریزی دیواری درپکتیا چهارکودک...

پوتین با اعلام رسمی ثبت واکسین کرونای روسی جهان را غافلگیر کرد

پوتین با اعلام رسمی ثبت واکسین کرونای روسی جهان را غافلگیر کرد

مسکو/ ایرنا/۲۱ اسد/ باختر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام کرد:...

دوماین گذار در لوگر کشته شدند

پل/ علم ۲۱ اسد/ باختر دو طالب مسلح عصر دیروز در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

پوهنتون بدخشان توسعه می یابد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 25قوس/ باختر
پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در سفر به بدخشان، با والی وهیئت رهبری نهادهای تحصیلات عالی آن ولایت دیدار کرد.
به گزارش آژانس باختر٬ دراین دیدار روی انکشاف و تقویت سطح علمی در آن ولایت بحث و تبادل صورت گرفت.
پوهنمل محمد قاسم آریا رییس پوهنتون بدخشان درمورد نیازمندی های آن پوهنتون، افزایش پوهنحی های شبانه در رشته های مختلف، ارتقای دیپارتمنت ژورنالیزم به پوهنحی، ایجاد استدیو در دیپارتمنت ژورنالیزم، تجهیز لابراتوارها، افزایش بورس های تحصیلی، ایجاد مراکز تحقیقات علمی، اعمار خانه های رهایشی برای استادان و دعوت استادان این پوهنتون در سمینارها و کارگاه های ارتقای ظرفیت، تاکید ورزید.
وی به خاطر منظوری پوهنحی انجنیری درچوکات پوهنتون بدخشان از وزارت تحصیلات عالی قدردانی کرد و تلاش های رهبری این وزارت را در قسمت ارتقا و بهبود نظام تحصیلات عالی کشور، موثر خواند.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی، پوهنتون بدخشان را یکی از نهاد های مهم در حوزه شمال شرق کشورعنوان کرد و با تاکید بر حمایت از خواست ها و برنامه های این پوهنتون گفت که در بدخشان روی برنامه ها و رشته هایی کار شود که در قدم اول نیازمندی های مردم این ولایت را مرفوع کند و در زندگی شان تغییرات مثبت ایجاد کند.
همچنان سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دیدار با والی بدخشان ، در مورد زمین برای توسعه پوهنتون بدخشان و خانه های رهایشی برای استادان صحبت کرد.
محمد ذکریا سودا والی بدخشان از توجه رهبری وزارت تحصیلات عالی به پوهنتون بدخشان تشکر کرده وعده سپرد که در قسمت تهیه زمین و سایر خواست های وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون بدخشان از هیچ نوع تلاش دریغ نخواهد کرد.
طبق یک خبردیگر: سرپرست وزارت تحصیلات عالی درجراین سفرش به بدخشان در دیدار از موسسه تحصیلات عالی برنا، با تاکید بر حمایت از نهادهای تحصیلات عالی خصوصی، گفت که هدف از سفرش این است که چگونه بتوانند وضعیت تحصیلی نهادهای تحصیلات عالی ولایت های کشور را بهتر و موثر سازند.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی به منظور بررسی وضعیت نهادهای تحصیلات عالی، دیروز به بدخشان رفت و قرار است در جریان این سفر، شماری از پروژه های مربوط به تحصیلات عالی را نیز درآن ولایت، افتتاح کند. احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.