05 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان ، ایجاد شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 29 جدی/ باختر
ریاست جدید " مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان " در چوکات وزارت تحصیلات عالی ایجاد شد و دکتور محمد وسیم اقبال به حیث سرپرست این ریاست معرفی شد.
به گزارش آژانس باختر:  درنشستی که به این مناسبت درپوهنتون پولی تخنیک کابل برگزارشد ، پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وسرپرست وزارت تحصیلات عالی، پرداختن به تحقیقات در حوزه آب، مدیریت آب و تأثیرات آن بالای محیط زیست و اقتصاد را از نیازهای اساسی کشور خواند و گفت: "جای تحقیقات علمی روی منابع آبی و محیط زیست در کشور خالی است و افغانستان نیاز جدی دارد تا روی 5 حوزه آبی خود تحقیقات علمی کند و این تحقیقات از طریق ژورنال های معتبر بین المللی در زمینه مدیریت آب و محیط زیست به نشربرسد".
وی ،  سرپرست جدید مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان دکتورمحمد وسیم اقبال را یکی از شخصیت های علمی کشور خواند و افزود که وی در زمینه تحقیقات آب و محیط زیست دارای تجربه است و پیش از این هم‌ به حیث مشاور وزارت تحصیلات عالی درامور تحقیقات علمی ایفای وظیفه کرده است .
بعد خان محمد تکل سرپرست وزارت انرژی و آب نیز صحبت کرد و گفت که انجام تحقیقات درعرصه مدیریت آب های کشور، زمینه پیشرفت و ترقی را در عرصه های اقتصادی، زراعتی و حتا صحت فراهم می کند.
سپس دکتورمحمد وسیم اقبال با تشکر از مقام ریاست جمهوری و وزارت تحصیلات عالی گفت، که او در بیرون از کشور روی پروژه های بزرگ مدیریت آب تحقیق کرده است و با استفاده از آن تجارب، با جدیت و صداقت کامل به کشور کارخواهد کرد.
دراخیراین نشست پوهنمل بالاکرزی ، به اساس حکم ریاست جمهوری، محمد وسیم اقبال را به حیث سرپرست مرکز تحقیقات ملی آب و محیط زیست رسماً در حضور داشت اشتراک کنندگان معرفی کرد.احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.