12 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تبصره

تبصره

کابل/ ۱۱ حمل/ باختر مخالفت طالبان با ترکیب هیئت گماشته شده...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

توجه به تعلیم دختران از اولویت‌ اساسی معارف است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 29 دلو /باختر
دکتور محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف امروزدردیدار با هیئت رهبری نهاد تحقیقاتی حقوق زنان و اطفال، توجه به تعلیمات دختران را از اولویت‌های اساسی معارف، دانست .
به گزارش آژانس باختر: در این دیدار، زرقا یفتلی رییس نهاد تحقیقاتی حقوق زنان و   اطفال درمورد فعالیت های آن نهاد معلومات داد وهمچنان درمورد با ضرورت افزایش معلمان زن، همکاری‌های مشترک در ولایت ها، تساوی جندر در نصاب تعلیمی و همچنان راه‌ اندازی کمیته ملی جندربه منظور تطبیق یافته‌های پژوهشی گزارش اخیر این نهاد با محور تعلیمات دختران بحث شد.
دکتور بلخی از همکاری‌های نهاد تحقیقاتی حقوق زنان و اطفال در جهت آسیب شناسی و پژوهش میدانی وضعیت تعلیم و تربیه اطفال در مرکز و ولایت ها ، قدردانی کرد، تساوی جندر و توجه به تعلیمات دختران را از اولویت‌های اساسی معارف خواند.
وی از کمیته دادخواهی حقوق زنان و اطفال و دیگر نهادهای مدنی خواست که در زمینه آگاهی دهی درمورد اقدامات و طرح‌های مثمر معارف و ارائه واقعیت‌ها از وضعیت تعلیمی اطفال درمرکز و ولایت ها با معارف همکار باشد.
رییس نهاد تحقیقاتی حقوق زنان و اطفال ضمن ابراز خرسندی از توجه رهبری وزارت معارف به تساوی جندر و تلاش برای ارتقای جایگاه زنان، از پژوهش‌های فعالان حقوق زن افغانستان در بخش مشکلات تعلیم و تربیه دختران یاد کرد و برای همکاری مشترک با وزارت معارف در این رابطه اعلان آمادگی کرد.
احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.