21 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ارقام  منع خشونت علیه زنان کاهش یافته است

ارقام منع خشونت علیه زنان کاهش یافته است

کابل باختر 20 قوس وزارت های امور زنان ،صحت عامه ،معارف...

والی لوگر به حل مشکلات خبرنگاران تعهد کرد

والی لوگر به حل مشکلات خبرنگاران تعهد کرد

پل علم ۲۰ قوس باختر والی لوگر امروز در نشستی، به...

کشته شدن ده هراس افگن در کندز

کندز 20 قوس باختر ده هراس افگن دیشب در ولایت کندز...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنتایج امتحان کانکور سال 1390 اعلان شد

Written by  Administrator
Rate this item
(55 votes)

نتایج امتحان کانکور سال 1390 شام دیروز توسط ریاست امتحانات کانکور وزارت تحصیلات عالی در حضور داشت وزیر تحصیلات عالی و معینان آن وزارت، عده از نماینده گان مردم در شورای ملی و خبرنگاران اعلان گردید.

به اساس گزارش آژانس باختر ، قبل از اعلان نتایج یادشده پروسه  نمره دهی و مرحله تقسیمات به پوهنحی های موسسات تحصیلات عالی توسط ماشین کمپیوتری در حضور داشت ژورنالیستان، نماینده گان شورای ملی و هیات رهبری وزارت تحصیلات عالی انجام پذیرفت.

در نتیجه از جمله 147084 تن شاملان امتحان کانکور 39850 تن آنان شامل موسسات تحصیلات عالی شدند.

داکتر عبدالله عبید، وزیر تحصیلات عالی در کنفرانس مطبوعاتی در ختم اعلان نتایج کانکور گفت که نماینده گان رسانه ها و اعضای شورای ملی از نزدیک مشاهده نمودند که این پروسه  در شفافیت، صداقت و عدالت کامل صورت گرفته وهیچ گونه خطایی در آن به ملاحظه نمی رسید.

موصوف گفت، بر علاوه جذب نزدیک به چهل هزار تن به موسسات تحصیلات عالی، قرار است تا پانزده حمل شصت هزار تن دیگر به اساس معیاری به موسسات نیمه عالی جذب گردند.

 

 

 

 

 

 پوهاند عبید گفت که به این صورت تعداد جذب به موسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی در کشور درسال جاری 74 فیصد بوده واین یک دستاورد خوب و پیروزی به شمار میرود.

وی این موفقیت را به حضور رییس جمهور، اعضای کابینه، شورای ملی و کافه ملت افغان تبریک گفت.

پوهاند عبید همچنان از روسای پوهنتون ها، استادان، ارگانهای امنیتی و اعضای کمیته امتحانات که در ایام سرد زمستان با تقبل هر گونه مشکلات پروسه کانکور را موفقانه به انجام رساندند ابراز قدر دانی کرد.

در این کنفرانس مطبوعاتی وزیر تحصیلات عالی خاطر نشان ساخت که بر علاوه قرار است هشت هزار تن دیگر به پوهنحی های شبانه و یک تعداد دیگر نیز به موسسات تحصیلات عالی خصوصی جذب شوند و تعداد جذب شده گان به 84  فیصد خواهد رسید.

پوهاند دوکتور عبید الله عبید وزیر تحصیلات عالی از برنامه آن وزارت جهت افزایش جذب در سال آینده تا حدود دو چند رقم سال جاری نیز خبر داده در زمینه خواهان همکاری مقامات ذیربط دولتی گردید.

پوهاند عبید در رابطه به افرادیکه در امتحان کانکور نمره بلند گرفته و خواهان تبدیلی خویش به پوهنحی های دلخواه شان میباشند اظهارداشت که آنان میتوانند پس از تاریخ پانزدهم حمل یعنی اعلان نتایج موسسات تحصیلی نیمه عالی، مراجعه نمایند تا عرایض شان توسط کمیسیون موظف الی پانزدهم ثور سالجاری مورد بررسی قرار داده شود و پس از آن هیچ عریضه پذیرفته نخواهد شد.

وزیر تحصیلات عالی در مورد شاملین کانکور که نمرات  پایین اخذ نموده و به موسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی راه نیافته اند، گفت آنان باید در سالی که پیشرو دارند تلاش بیشتر کنند و با کسب نمرات بلند در کانکور آینده تحصیلات شانرا ادامه دهند.

قابل ذکر است که بلند ترین نمره کانکور امسال را سردار محمد ولد محمد رضا رضایی فارغ  لیسه سلطان غیاث الدین ولایت بلخ با کسب 322 نمره و در طب معالجوی کابل کامیباب گردیده است.

به همینگونه بالترتیب قربان ولد محمد اصغر 320 نمره، عبدالحمید ولد موسی 7/318 نمره، محبوبه بنت محمد انور 318 نمره و مهدی ولد محمد  یعقوب 318 نمره اخذ نموده اند.

وزیر تحصیلات عالی گفت که به منظور تشویق این افراد آنان به بورسیه ها در خارج کشور جهت ادامه تحصیلات شان معرفی میشوند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.