27 میزان 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به شهادت شماری از نیروهای امنیتی در قندهار

اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به شهادت شماری از نیروهای امنیتی در قندهار

کابل باختر 27 میزان گروههای جنایت‌کار و وابسته به بیگانهگان در...

یک جلد کتاب تاریخی درحضور داشت رئیس جمهور غنی به موزیم ملی تسلیم شد

یک جلد کتاب تاریخی درحضور داشت رئیس جمهور غنی به موزیم ملی تسلیم شد

کابل باختر 27 میزان یک جلد کتاب تاریخی که چندی پیش...

گروه طالبان پاکستان کشته شدن فرمانده ارشد خود را تأیید کرد

بی بی سی – باختر27 میزان طالبان پاکستان می‌گوید یکی از...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتزندانیان در کندز تعلیم دینی و حرفه آموزش می بینند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کندز 15 میزان باختر
زندانیان در محبس مرکزی ولایت کندز تعلیم های دینی و حرفه ها را آموزش می بینند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این زندانیان که به جرایم مختلف در این زندان به سر می برند از آموزش و یاد گیری علوم دینی و حرفه ها در این زندان ابراز خرسندی می کنند.
شماری از این زندانیان در صحبت با خبرنگار آژانس باختر گفتند که با آنکه زندان مکان خوبی نیست با آنهم از امکاناتی که برای شان فراهم شده استفاده درست نموده اند و تا حال پانزده زندانی قرآن عظیم ‌الشان را حفظ کرده اند و شمار دیگر آنها نیز مصروف فراگیری آموزش علوم دینی  و کسب حرفه‌های مختلف از جمله نجاری، حلبی‌سازی، سلمانی و خیاطی می باشند.
آنان افزودند که با تکمیل شدن میعاد حبس شان  میتوانند از طریق حرفه یی که یاد گرفته اند، لقمه‌ یک نان حلال برای خانواده های خود تهیه نمایند.
گل ‌خان "کوفی" معاون و سرپرست مدیریت عمومی محبس مرکزی ولایت کندر
گفت که این محبس شصت سال قبل با توجه به نفوس آن ‌زمان اعمار گردیده است که فعلاَ در قسمت کمبود اتاق برای زندانیان با مشکلات زیادی مواجه می باشند و قرار است که محل دیگر برای زندانیان ایجاد شود.
معاون محبس به ادامه گفت که مسوولان تلاش می‌نمایند تا زندانیان از هر حیث در زندان آرام باشند و به همین خاطر سلسله برنامه های آموزشی نیز در این محبس برای زندانیان روی‌دست گرفته شده است که در حال حاضر علاوه ازین‌که ده‌ها تن در حرفه‌های مختلف مصروف آموزش اند، پانزده تن از زندانیان که  در روز های نزدیک دورۀ قرآن عظیم‌الشان را ختم و حافظ قرآن شده اند، در روز های نزدیک طی محفلی دستاربندی آن‌ها برگزار خواهد شد.
به گفته مدیر محبس در حال حاضر سیصد و شصت و پنج زندانی در آن زندان دورۀ محکومیت شان را سپری می کنند که بیست و دو تن آنها زنان می ‌باشند .
قابل یاد آوریست که محبس مرکزی ولایت کندز  تقریباً شصت سال قبل در زمان حاکمیت محمدظاهرشاه، در قسمت جنوب شهر کندز به طور خامه تهیه شده که چهار اطراف آن‌ را منازل مسکونی احاطه نموده است.
احمد نعیم (دوستی)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.