23 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترکمال سادات : جوانان دربخش های مختلف مصروف خدمت به مردم افغانستان میباشند

داکترکمال سادات : جوانان دربخش های مختلف مصروف خدمت به مردم افغانستان میباشند

کابل باختر22 عقرب داکتر کمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات و...

فاضل سانچارکی برهمکاری های فرهنگی و رسانه یی عربستان با افغانستان تاکید کرد

فاضل سانچارکی برهمکاری های فرهنگی و رسانه یی عربستان با افغانستان تاکید کرد

کابل باختر22 عقرب فاضل سانچارکی معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوزیر تحصیلات عالی : وزارت تحصیلات عالی برای جذب معلمان در دورۀ لیسانس در پوهنتون های مرکز و ولایات تلاش خواهد کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 25 دلو
به هدف ارتقای ظرفیت معلمان مکاتب امروز تفاهمنامۀ همکاری میان وزارت های تحصیلات عالی و معارف امضا شد.
به گزارش آژانس باختر، به اساس این تفاهمنامه زمینۀ تحصیل تا سطح لیسانس برای معلمان مکاتب مهیا  و برای محصلان پوهنتون تعلیم وتربیه شهید استاد ربانی زمینۀ کار های عملی مساعد می گردد.
در محفل امضای این تفاهمنامه دوکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی ارتقای سطح تحصیلی معلمان و همچنان ایجاد زمینه های تدریس عملی برای محصلان پوهنځی های تعلیم و تربیه را گام ارزنده خوانده گفت که تطبیق این تفاهمنامه درارتقای کیفی معارف نهایت موثر می باشد.
وزیر تحصیلات عالی افزود که وزارت های تحصیلات عالی و معارف همکاران نزدیک بوده واین وزارت تلاش می نماید تا  امکانات بهتر را برای  تربیه معلمان مسلکی به خاطر تقویت معارف کشور مساعد سازد.
وزیر تحصیلات عالی از هر نوع همکاری برای ارتقای ظرفیت معلمان مکاتب وعده داده تاکید کرد که به اساس تفاهمنامه یاد شده وزارت تحصیلات عالی تا آخرین امکانات خویش به خاطر جذب معلمان برای تکمیل دوره لیسانس در پوهنتون های مرکز و ولایات تلاش خواهد کرد.
بعداً دوکتور محمد ابراهیم شینواری سرپرست وزارت معارف از همکاری وزارت تحصیلات عالی سپاسگزاری نموده و گفت با تطبیق این تفاهمنامه  کیفیت تدریس را در مکاتب بهبود بخشیده و باعث می گردد تا توانایی های آموزش و تدریس ارتقا یابد.
به گفته داکتر ذبیح الله اسدی رئیس پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، جذب معلمان مکاتب در دورۀ لیسانس به این پوهنتون از طریق امتحان رقابتی و یک ساختار تعیین شده صورت خواهد گرفت.
امضای تفاهمنامه یاد شده در حالی میان وزارت های تحصیلات عالی و معارف صورت می گیرد که  هردو وزارت نقش کلیدی در رشد اجتماعی و اقتصادی در افغانستان دارند و همکاری متقابل بین این دو وزارت مؤثریت برنامه و عرضه خدمات را بهتر میسازد. احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.