25 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

تالقان 24 میزان باختر آمر امنیت تخار اطمینان میدهد که روند...

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

کابل باختر24 میزان داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتا سه سال آینده، در هر ولسوالی یک مکتب حرفه یی ایجاد خواهد شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر اول ثور
داکتر محمد همایون قیومی، مشاور رییس جمهور در امور زیر بنا، منابع بشری وتکنالوژی گفت که براساس تصامیم شورای عالی علمی، فرهنگی ومنابع بشری، قرار است تاسه سال آینده در هر ولسوالی، یک مکتب حرفه یی ایجاد شود.
به گزارش آژانس باختر، وی که در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت سخن می زد، افزود:" سال گذشته پنج مکتب حرفه یی در پنج زون کشور به فعالیت آغاز کرده است وقرار است امسال نیز پنج مکتب حرفه یی در پنج ولایت دیگر نیز ایجاد وبه فعالیت آغاز کند."
در سال ۱۳۹۶به هدایت رییس جمهور، موضوع تحصیلات مسلکی از صنف دهم تا صنف دوازدهم واز صنف سیزدهم تاچهاردهم،  به شکل اساسی آن طرح ریزی شده و در این مدت به کمک دولت آلمان کار های زیادی صورت گرفته است.
داکتر قیومی با تأکید بر آنکه برنامه های حرفه یی در گذشته با وجود مصارف هنگفت کارآیی وموثریت لازم نداشته است گفت: "نود وهشت درصد جوانانی که اکنون در مکاتب حرفه یی در پنج زون کشور مشغول آموزش هستند، از برنامه های حرفه یی این مکاتب ابراز خوشنودی می کنند.
با توجه برآنکه رییس جمهور امسال را به سال حمایت از معارف مسمی کرده، در این زمینه در جریان چهار ماه گذشته بیش از بیست جلسه صورت گرفته است. در این جلسات روی بهتر ساختن نصاب تعلیمی، ساختن مکاتب و موضوعات تدارکاتی بحث شده است.
براساس هدایت رییس جمهور تلاش صورت می گیرد تا در دوسال آینده، ساختمان شش هزار مکتب در ولسوالی ها اعمار گردد.
شورای عالی علمی، فرهنگی ومنابع بشری در زمینه تحصیلات عالی نیز کار های زیادی انجام داده است که آن میان میتوان به بهتر سازی سطح کیفیت آموزشی و ایجاد تغییرات در نصاب درسی اشاره کرد.
این شورا در نظر دارد تا قابلیت های حرفه یی ۱۵۰ مکتب حرفه یی زراعتی را نیز افزایش دهد تا زمینه جذب برای فارغ تحصیلان این مکاتب در بازار کار بیشتر فراهم گردد.
شورای عالی علمی فرهنگی ومنابع بشری، در سال ۱۳۹۵ تأسیس شد واولین دست آورد آن در اواخر همان سال، آماده ساختن سند کنفرانس بروکسل در زمینه پروگرام های مسلکی حرفه وتحصیلات عالی بود. احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.