29 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

تاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

کابل 29 اسد / باختر حواعلم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات...

اختراع هفت آله صحی، امنیتی و اکتشافی توسط یک جوان بدخشی

اختراع هفت آله صحی، امنیتی و اکتشافی توسط یک جوان بدخشی

شهرفیض آباد ۲۹ اسد باختر یک جوان بدخشی هفت اله یی...

ربودن سه غیرنظامی به دست طالبان در غور

ربودن سه غیرنظامی به دست طالبان در غور

شهرفیروزکوه ۲۹ اسد باختر طالبان درولایت غور سه غیرنظامی را ربودند. به...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبسته شدن مکتب ها در ولسوالی محمد آغه لوگر به اثرتهدید گروه طالبان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پل علم باختر 16 سرطان
طالبان مسلح از سه روز بدینسو تمام مکاتب ولسوالی محمدآغه را به روی شاگردان بستند.
مسولان محلی در ولایت لوگر میگویند که  طالبان مسلح در واکنش به کشته شدن  تعدادی از افراد شان در نتیجه عملیات نیروهای افغان از سه روز بدینسودر ولسوالی محمدآغه تمام مکاتب را به روی دانش آموزان بسته اند.
حسیب الله ستانکزی رئیس شورای ولایتی لوگر به آژانس باختر گفت:در جریان هفته گذشته منسوبان امنیتی طی دوعملیات جداگانه در مربوطات مرکز وولسوالی محمدآغه تلفات سنگین را به طالبان مسلح وارد نمودند که در واکنش به آن کمیسیون نظامی طالبان  تمام مکاتب را در والسوالی محمدآغه به روی شاگردان بستند.
ستانکزی می افزاید به خاطر حل این مشکل بزرگان قومی را جهت صحبت کردن با طالبان توظیف نموده اند که به گفته انان سر از روز شنبه دانش آموزان میتوانند به دروس شان ادامه دهند اما با آن هم تعدادی از مکاتب تا حال نیز به روی شاگردان مسدود است.
از سوی دیگر شاهپورعرب سخنگوی ریاست معارف ولایت لوگر میگوید که در حال حاضر از جمله مکاتب مسدود شده در ولسوالی محمدآغه 25 باب آن که در ساحات نسبتآ امن موقعیت دارد امروز به روی شاگردان باز بود وروند آزمون چهارنیم ماهه نیز در ان آغاز گردیده است متباقی 39باب دیگر ان نظر به تهدیدات مخالفان  مسلح تاامر ثانی انها مسدود میباشد.
قابل ذکر است ولسوالی محمدآغه لوگر در 20 کیلومتری پایتخت کشور کابل موقعیت دارد که از چندی بدینسوشاهد ناامنی های شدیدبوده است و این مکاتب در حالی در ولسوالی محمدآغه به روی دانش آموزان مسدود گردیده بود که آزمون چهارونیم ماهه نیز امروز در سرتاسر لوگر آغاز شده است.
به گفته عرب در حال حاضردر ولسوالی محمدآغه 64باب مکتب فعالیت دارد که در آن به شمول ۱۳۰۳۵دختران ۳۴۵۹۵ متعلم مصروف فراگیری تعلیم وتربیه اند.
قابل یادهانی است که به خاطر باز شدن دوباره مکاتب، علمای دین،بزرگان قومی ووالدین شاگردان سعی وتلاش شانرا آغاز نموده اند.ختم/ابوی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.