25 قوس 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بازداشت چهار هراس افگن در بلخ

بازداشت چهار هراس افگن در بلخ

مزارشریف 24 قوس باختر چهار هراس افگن دیشب در ولسوالی چمتال...

اندیشه شکل گیری یک اجماع منطقه یی دربرابر هراس افگنی درحال تقویت شدن است

اندیشه شکل گیری یک اجماع منطقه یی دربرابر هراس افگنی درحال تقویت شدن است

کابل باختر/ 24/ قوس دولت افغانستان متعهد به اعاده ثبات درکشور...

کشته شدن سه هراس افگن در سرپل

کشته شدن سه هراس افگن در سرپل

سرپل 24 قوس باختر سه هراس افگن دیروز در ولسوالی سانچارک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمزارشریف 24 قوس باختر
چهار هراس افگن دیشب در ولسوالی چمتال ولایت بلخ بازداشت شدند.
دگرمن عبدالقیوم نورستانی مسوول مطبوعاتی قول اردوی عملیات خاص به آژانس باختر گفت که این هراس افگنان در عملیات قطعه خاص اردوی ملی از مربوطات ولسوالی چمتال آن ولایت بازداشت شدند.
این هراس افگنان در حملات انتحاری، انفجاری، ماین گذاری ها و درگیری با نظامیان افغان دست داشتند. احمد نعیم (دوستی)

کابل باختر/ 24/ قوس
دولت افغانستان متعهد به اعاده ثبات درکشور و مبارزه دوامدار و هدفمند با گروه های هراس افگن بوده وهمکاری و مشارکت منطقه یی وجهانی میتواند دولت ما را در رسیدن به اهداف کمک کند.
مفسر آژانس باختر مینگارد: دولت افغانستان گروه های هراس افگن چون طالب و داعش را پدیده های خارجی میداند که برای برنامه های بلند پروازانه شماری از سازمان  های استخباراتی کشور های منطقه و فرامنطقه خلق شده اند . این گروه ها دروجود ناهنجاری های چند دهه گذشته در افغانستان برای خود بستر سازی نمودندو در حالات هم برای کشورهای منطقه وجهان مشکل ساز گردیدند و به عنوان یک تهدیدونگرانی تبارز نمودند.
حکومت پنج ساله طالبان درافغانستان دلیل این ادعا است .
آنچه برای دولتمردان افغان مطرح است این است که گروه های تروریستی پدیده های افغانی نیستند بل پدیده های بیرونی اند که برمردم و جفرافیای افغانستان تحمیل شده اند آنها مامور انجام برنامه های بلندپروازانه شماری مشخص از کشور ها درمنطقه اند که از افغانستان به عنوان دهلیز عبور استفاده می نمایند . چنانچه طالبان و حالا گروه نوظهور بنام داعش صریحاً از صدور به اصطلاح انقلاب اسلامی و انتقال اندیشه های افراط گرایانه شان به آسیامیانه ، هندو بنگله دیش ... سخن گفته اند در حالیکه این گروه ها به نیابت از سازمان استخباراتی بیرونی برای تحقق اهداف که ازآنها دربالاتذکررفت درجنگ اند شماری از کشور ها با این گروه ها به خصوص طالبان آنهم بخاطر اهداف معین شان درمنطقه همسویی پیدا کردند مگر با انکشاف اوضاع ودرک این مساله که طالبان و یا داعشی ها برای انجام ماموریت یکسان خلق شده اند دارند راه شان را ازاین گروه جدامیکنند.
به تازه گی ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه دریک نشست خبری ضمن آنکه از گسترش فعالیت های هراس افگنان درشمال افغانستان و درنزدیکی سرحدات اتحادشوروی سابق اظهار نگرانی کرد آمادگی کشورش را برای کمک با حکومت افغانستان در امر مبارزه با هراس افگنی  ابراز داشت. ضمناً پیشنهاد کمک مسکو را با امریکا در امور مربوط به افغانستان ارائه کرد.
گفته های اخیر آقای پوتین بازتاب خوبی درمیان سیاسیون و رسانه های افغانستان داشت.
دولت افغانستان بارها براین مساله تاکید داشته که استفاده افزاری از طالبان برای مقاصد منطقه یی فقط به تقویت این گروه خواهد انجامید و این گروه را بلند پروازانه تر خواهد ساخت .
دولت افغانستان همیشه این نکته را بازگوکرده که تنها روابط دولت با دولت است که میتواند معضل به نام هراس افگنی را در منطقه خاتمه بخشد  . خوشبختانه این دیدگاه امروز طرفداران زیادی درمیان کشور های منطقه پیدا نموده و دراین جای شک نیست که به زودی کشورهای منطقه و فراتر ازآن به یک اجماع بزرگ درامر مبارزه با هراس افنی چه طالب چه داعش دست خواهند یافت .
ضمناً پیشنهاد اقای پوتین برای امریکا مبنی برهمکاری میان دو کشور درخصوص مساله افغانستان این امید را میدهدکه قدرت های بزرگ به جای رقابت درافغانستان این کشور را مکان همکاری های خود بسازند و به این ترتیب جلو مداخله قدرتک های منطقه یی را درافغانستان و منطقه خواهند گرفت . فراموش نشود که افراط گرایی و تروریزم که امروز آسیای میانه ، هند و یا اروپا را از مسیر افغانستان تهدیدمیکند ساخته و پرداخته کشوری مشخص درمنطقه است که گاه به سوی روسیه می لغزد و گاهی هم نوکرامریکا میشود نزدیکی امریکا و روسیه به چنین بازی ها هم خاتمه خواهد بخشید .
ختم/ تحلیل سیاسی ...ک..م

جمعه ، 24 قوس 1396 ، 12:59

کشته شدن سه هراس افگن در سرپل

سرپل 24 قوس باختر
سه هراس افگن دیروز در ولسوالی سانچارک سرپل کشته شدند.
جگرن نصرت الله جمشیدی مسوول مطبوعات قول اردوی۲۰۹ شاهین به آژانس باختر گفت که این هراس افگنان در عملیات نظامیان افغان در قریه تیبر ولسوالی سانچارک آن ولایت کشته شدند.
وی  افزود که در این عملیات هفت هراس افگن دیگر نیز زخم برداشتند.
جمشیدی علاوه کرد که عملیات تصفیوی (البرز ۲۰) در ولسوالی سانچارک سرپل به منظور پاک سازی ساحات نا امن از وجود هراس افگنان آغاز شده است.
احمد نعیم (دوستی)

جمعه ، 24 قوس 1396 ، 12:59

کشته شدن نه طالب مسلح در غزنی

غزنی 24 قوس باختر
نه طالب مسلح دیروز در ولایت غزنی کشته شدند.
دگروال فضل خدا (ابراهیم خیل) سخنگوی قول اردوی 203 تندر به آژانس باختر گفت که هفت طالبان مسلح در حملات هوایی قوای ائتلاف در منطقه کاریز ولسوالی گیلان آن ولایت کشته شدند و دو طالب مسلح دیگر در عملیات قول اردوی 203 تندر در مربوطات ولسوالی اندر غزنی کشته شدند.
وی افزود که در این عملیات دو طالب دیگر نیز زخم برداشتند.
طبق یک خبر دیگر، منسوبان قول اردوی 203 تندر شش حلقه ماین را از مربوطات ولایت های میدان وردک و غزنی کشف و خنثی نمودند.
احمد نعیم (دوستی)

کندز 24 قوس باختر
هشت حلقه ماین دیروز در ولسوالی امام صاحب کندز کشف و خثنی شد.
جگرن نصرت الله جمشیدی مسوول مطبوعات قول اردوی۲۰۹ شاهین به آژانس باختر گفت که این ماین ها که از سوی دهشت افگنان در  قریه قرغز ولسوالی امام صاحب جاسازی شده بود، توسط تیم تطهیر قول اردوی ۲۰۹شاهین کشف و انفجار داده شد.  احمد نعیم (دوستی)

میمنه 24 قوس باختر
شش هراس افگن به شمول یک سرگروه آنها دیروز در ولسوالی خواجه سبزپوش فاریاب کشته شدند.
جگرن نصرت الله جمشیدی مسوول مطبوعات قول اردوی۲۰۹ شاهین به آژانس باختر گفت که این هراس افگنان در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی در قریه سره قلعه ولسوالی خواجه سبزپوش آن ولایت کشته شدند.
در بین کشته شدگان نبی یکی از سرگروه های کلیدی هراس افگنان نیز شامل می باشد.
وی افزود که در این عملیات شش هراس افگن دیگر زخم برداشتند و دو حلقه ماین جاسازی شده دشمن کشف و انفجار داده شد.
طبق یک خبر دیگر، یک حلقه ماین جاسازی شده هراس افگنان از قریه آب گرمک ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب توسط منسوبان اردوی ملی کشف و خنثی گردید.احمد نعیم (دوستی)

پل علم 24 قوس باختر
یک ذخیرگاه جنگ افزار هراس افگنان دیروز در مربوطات شهر پل علم کشف شد.
شاهپور احمدزی سخنگوی قومندانی امینه ولایت لوگر به آژانس باختر گفت که این ذخیره گاه توسط نیروهای قطعه واکنش سریع پولیس لوگر در قریه الوزی مرکز آن ولایت کشف شد و از آن مرمی های اسلحه سبک و سنگین، بم های دستی و مواد انفجاری به دست آمده است. احمد نعیم (دوستی)

جمعه ، 24 قوس 1396 ، 12:57

کشته شدن سه داعشی در ننگرهار

جلال آباد 24 قوس باختر
سه داعشی دیروز در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار کشته شدند.
شیرآقا فقیری سخنگوی قول اردوی 201 سیلاب به آژانس باختر گفت که این داعشیان در عملیات نظامیان افغان در مربوطات ولسوالی خوگیانی آن ولایت کشته شدند.
وی افزودکه در این عملیات هفت داعشی دیگر زخم برداشتند و شش حلقه ماین کارگذاری شده دشمن نیز کشف و خنثی گردید و تعداد قریه ها در آن ولسوالی از وجود داعشیان پاکسازی شد.
طبق یک خبر دیگر، سه هراس افگن با تعداد جنگ افزار در عملیات نظامیان افغان از از مربوطات ولایت کنر بازداشت شد. احمد نعیم (دوستی)

فیض آباد 24 قوس باختر
محفلی زیر نام "حقوق بشر و مبارزه با فساد اداری" در شهر فیض آباد برگزار شد.
به گزارش آژانس باختر، در این محفل که به مناسبت روز جهانی حقوق بشر درمرکز آن ولایت برگزار شد، عارفه نوید مسوول دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر در بدخشان گفت که با استفاده از موقف های دولتی پوسته های امنیتی به دشمن  فروخته می شود٬ اشخاص بی لیاقت و فاقد ظرفیت به کار گماشته می شوند و سایر موارد دیگر صورت می گیرد که موازین حقوق بشر را نقض مینماید.
وی افزود که عرضه خدمات صحی به طور مساویانه در تمام نقاط بدخشان وجود ندارد که این خود نوعی از فساد است وحقوق بشری را نقض مینماید و بسیار قاتلان و ناقضان حقوق بشر به پنجه قانون سپرده نمی شوند و به جای آن افراد بی گناه حبس میگردند .
داکتر عبدالبشیر صمیم رییس شورای ولایتی بدخشان در این محفل گفت که فساد در ادارات دولتی و  خصوصی متاسفانه هنوز هم وجود دارد که افراد به اساس لیاقت و شایستگی استخدام نمی شوند٬ هنوز هم افراد در راس ادارات دولتی وجود دارند که از موقف شان سؤ استفاده مینمایند .
سمیع الله سیحون فعال جامعه مدنی گفت که تمرکز قدرت و صلاحیت در مرکز سبب گردیده تا فساد اداری در پهلوی نا امنی ها در کشور گسترش یابد و همه پروژه های انکشافی در وزارت خانه ها طی مراحل میشود و که این خود نوع از فساد است.
در این نشست اشتراک کنندگان همکاری شان را ادامه مبارزه با فساد اداری متعهد شدند. احمد نعیم (دوستی)

کابل باختر 24 قوس
وزارت دفاع ملی میگوید که دوازده هراس افگن در عملیات های تصفیوی نیرو های اردوی ملی کشته شدند.
دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی امروز با نشر خبرنامه یی گفته است که در 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی چند مورد عملیات تهاجمی و تعرضی را به هدف سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه دوازده تن  از دهشت  افگنان  کشته  و   شش تن دیگر  زخمی گردیده اند.
این عملیات ها به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار، پکتیکا، قندهار فراه ،  فاریاب ، بغلان ، جوزجان  و هلمند راه اندازی گردیده بود. ختم/ عبدالخالق

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL