04 میزان 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ایسی میلان بافیورنتینا رقابت می کند

ایسی میلان بافیورنتینا رقابت می کند

کابل باختر 4 میزان درایتالیا رقابتهای هفته ششم لیگ برتر آنکشور...

پیشبینی وضع هوای برخی از ساحات کشور

پیشبینی وضع هوای برخی از ساحات کشور

کابل باختر/ 4 میزان اداره هواشناسي وضع جوي بعضي...

داکترعبدالله : تعهدات جامعه جهانی درکنفرانس بروکسل بیشتر از توقع ما خواهد بود

داکترعبدالله : تعهدات جامعه جهانی درکنفرانس بروکسل بیشتر از توقع ما خواهد بود

کابل باختر/ 4/ میزان برنامه میثاق شهروندی وزارت احیا وانکشاف دهات...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


صحی

تالقان / باختر/ 4/ میزان
کارساختمان شفاخانه دوصد بستر ولایت تخار عنقریب به پایه اکمال خواهد رسید.
حفیظ الله صافی رییس صحت عامه ولایت تخار به آژانس باختر گفت ، این شفاخانه درمساحت بیست جریب زمین ازسوی کشور آلمان به هزینه بیش از ده میلیون دالر امریکایی ساخته میشود که دارای چهار صدو هفتاد اتاق بوده و گنجایش سه صد مریض را دارد.
درهمین حال باشندگان تخار از اعمار این شفاخانه درسطح ولایت ابراز خورسندی نموده میگویند ساخت و ساز این شفاخانه دوصد بستر ولایتی ،  مشکلات مریض داران را درمرکز وولسوالی های تخار به طور کلی رفع نموده و باعث ایجاد سهولت برای مردم این ولایت خواهد شد.

کابل باختر/ 29/ سنبله
وزارت صحت عامه ازآنعده داکتر هایی که در آزمون شمول برای سپری کردن دوره تخصص موفق شده اند ، خواسته است، جهت طی مراحل اداری شمولیت شان در شفاخانه های مرکز وولایات تا اخیر ماه سنبله به ریاست اکمال تخصص آن وزارت مراجعه کنند.

کابل باختر/ 29/ سنبله
ازروزجهانی فزیوتراپی زیر "عنوان با فزیوتراپی سلامت و استقلالیت کامل زندگی تان را بدست بیاورید" امروز دروزارت صحت عامه بزرگداشت شد .
به گزارش آژانس باختر ، درمحفلیکه به همین مناسبت در آن وزارت برگزارشد داکتر نجیب الله صافی رییس طب وقایوی وزارت صحت عامه گفت که درکشور ما حدود یک میلیون تن معلول که نیاز به خدمات صحی بازتوانی دارند ، وجود دارند.
وی بیان داشت که نظر به سروی سازمان صحی جهان صفر اعشاریه پنج فیصد نفوس هرکشور به خدمات فزیوتراپی و خدمات تخنیکی و ارتوپیدی نیاز دارد که شامل تداوی فزیوتراپی ، اعضای مصنوعی ، قالب های کمکی ارتوپیدی و ویلچر میباشد.
صافی خاطرنشان کرد که خدمات بازتوانی فزیکی که شامل ارتوپیدی و فزیوتراپی میباشد در 19 ولایت و 81 ولسوالی به نیازمندان ارایه میشود و بیشترین خدمات بازتوانایی فزیکی معلولیت توسط موسسات صحی و سازمان صلیب سرخ جهانی صورت میگیرید.
داکتر صافی گفت که وزارت صحت عامه خدمات فزیوتراپی را در بسته خدمات اساسی صحی و بسته خدمات اساسی شفاخانه یی گنجانیده است که توسط فزیوتراپیست های زن و مرد به نیازمندان ارایه میشود.

چاریکار/ باختر/ 29/ سنبله
آیساف کمک هایش را دربخش صحت در ولایت پروان افزایش میدهد.
به گزارش آژانس باختر، قوماندان نیروهای ایساف مستقر دربگرام دیروز هنگام تسلیم دهی کمک های صحی به ریاست صحت عامه ولایت پروان از افزایش کمک هایشان  دربخش صحی به این ولایت  خبر داد.
وی افزود : درکنارکمک های قبلی این بار درهمکاری سه کشور دیگر تعداد از وسایل مورد نیاز بخش صحی و ادویه را به شفاخانه مرکزی این ولایت کمک شده و کمک ها در آینده نیز ادامه خواهد داشت.
درهمین حال محمدعاصم عاصم والی ولایت پروان با ابراز خورسندی ازکمک ها گفت ، این کمک ها درگذشته محدود بودو نیازمندی های بخش صحت را درولایت پروان مرفوع نمی کرد .

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL