03 اسد 1393

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

گزارش

گزارش

کابل باختر/2/اسد مردم مسلمان غزه درفلسطین ازهفده روزبه اینطرف شاهد حملات...

دریک حادثه ترافیکی درشاهراه کابل – جلال آباد هفت نفر جان باختند

دریک حادثه ترافیکی درشاهراه کابل – جلال آباد هفت نفر جان باختند

کابل باختر/ 2/ اسد دریک حادثه ترافیکی امروز درساحه سروبی ولایت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بنر

صحی

کانبیرا -  وی او ای نیوز – 31 سرطان - باختر
کنفرانس جهانی ایدز در آسترالیا امسال اهداف بزرگی دارد و این ویروس مخوف ایدزباید تا سال ٢٠٣٠  معدوم شود. 
به گزارش آژانس خبری باختر به نقل از وی او ای نیوز،در شش هفته آینده، ١٢ هزار نماینده درین رویداد بزرگ شرکت می کنند. این کنفرانس بر تمام جهات ویروس ایدز که جهان را در سه دهه گذشته سراسیمه ساخته است، غور می کند.  متخصصین در مورد ویروس تمام دانش مسلمی که در مورد تداوی اچ آی وی وجود دارد و اینکه این ویروس چگونه خانواده ها و جوامع را در اطراف و اکناف جهان متاثر می سازد بحثهای طویلی را انجام خواهند داد.
شرکت کنندگان کنفرانس یک دقیقه خاموشی را به منظور ادای احترام به کشته شدن شش محقق  بیماری ایدز اختیار کردند که بروز پنجشنبه در راه سفر به استرالیا  جهت شرکت دراین کنفرانس طیاره حامل شان به ظن غالب توسط شورشیان طرفدار مسکو در شرق اوکراین مورد پرتاب راکت قرار گرفت و سقوط کرد.
فرانسواز بغ سنوسی، رئیس انجمن بین المللی ایدز، از ضیاع محققین به شمول داکتر ییپ لانگا، یک محقق هالندی، رئیس پیشین این انجمن، ابراز تاسف کرد.   

پلخمری /باختر/ 29/ سرطان
شفاخانه سی بستر معتادان درولایت بغلان دیروز توسط وزیر صحت عامه به بهره برداری سپرده شد.
این شفاخانه درساحه چهارهزارونهصدمتر مربع زمین دریک طبقه به مصرف مجموعی سه صدوبیست هزاردالر امریکایی ازکمک بانک انکشافی آلمان توسط بنیاد انکشافی آغاخان اعمارگردیده است.
داکتر شاه محمد هوفیانی مسوول بخش خبری ریاست صحت عامه ولایت بغلان به آژانس خبری باختر گفت: این شفاخانه درمدت نه ماه به شکل پخته و اساسی بخاطر تداوی معتادان که آرزودارند صحت یاب شوند ساخته شده است.
ثریادلیل وزیرصحت عامه ضمن ابراز پیام حامدکرزی رییس جمهور اسلامی افغانستان و شورای وزیران ازهمکاری کشورآلمان سپاس نموده واطمینان داد که درآگاهی بخشیدن از خطرات اعتیاد، ایجاد کلینیک ها ومراکز تداوی معتادان و درنهایت پائین آوردن سطح گراف افرادمعتاد از هیچ نوع تلاش دریغ نخواهیم کرد.
وزیر صحت عامه گفت : هم اکنون برعلاوه شفاخانه سی بستر کلینیک تداوی معتادان به نام کور نیز دربغلان مصروف فعالیت است .
بعداً سلطان محمد عبادی والی بغلان پیرامون چالش های فرا راه عرضه خدمات صحی و زراعتی درولایت بغلان سخن گفته و خواهان توجه لازم ادارات ذیربط گردید.
به گفته فضل الحق اندرابی رییس مبارزه با مواد مخدر ولایت بغلان ،همین اکنون درولایت بغلان بیش از پنجاه و دو هزار تن معتاد به انواع گوناگون مواد مخدر ازجمله چرس ، شراب وزرقیات معتاد بوده و ایجاد چنین شفاخانه دراین ولایت مهم و ضروری میباشد.

کابل باختر 28 سرطان
داکترهای دهکده صلح آلمان  به همکاری جمعیت هلال احمر افغانی کودکانی که به امراض استخوان شکن وسوخته گی شد دچار باشند را برای تداوی  به آلمان می فرستد.
درخبرنامه  جمعیت هلال احمر افغانی که امروز به آژانس باختر ، ارسال گردیده ، آمده است که قرار است به تاریخ چهارم اسد سالروان داکترهای دهکده صلح آلمان  غرض معاینه وتشخیص همچو مریضان به کابل بیایند ودرهمان روز کو دکان واجد شرایط درمان را معاینه و شناسایی نمایند .
درخبرنامه  از خانواده ها  خواسته شده تا کودکان  شان را که به امراض استخوان شکن وسوختگی شدید دچار وسن شان از یک تا یازده سال  باشد ، به تاریخ چهارم اسد سالروان با ده قطعه عکس رنگه به اندازه پاسپورت وتذکره تابعیت مریض واصل تذکره تابعیت پدر مریض به دفتر دهکده صلح آلمان واقع پل آرتل عقب هوتل آسمایی کابل بیاورند.

لندی کوتل/دان/باختر/24سرطان
با وجودیکه تلاش های موسسات صحی برای ریشه کن ساختن بیماری فلج اطفال در مناطق قبایلی تحت اداره فدرال پاکستان سه مورد جدید فلج اطفال یا پولیو دیروز در منطقه خیبر کشف شد.
به گزارش آژانس باختر به نقل از روزنامه دان چاپ پاکستان، با این موارد جدید فلج اطفال تعداد بیماران این مرض در پاکستان به نود یک تن افزایش یافته که پنجاه و پنج نفر از وزیرستان شمالی، هفت نفر از خیبر و پنج تن از وزیرستان جنوبی و دو مورد نیز از منطقه بنو به ثبت رسیده است.
مناطق قبایلی بطور مستقیم تحت اداره فدرال پاکستان بوده که در آنجا پیش از سال 2012 کودکان تحت واکسیناسیون قرار نگرفته بودند.
به گفته منابع، تطبیق واکسیناسیون در منطقه خیبر ایجنسی به علت تهدید ستیزه جویان علیه کارکنان کمپاین و وجود طالبان در مناطق قبایلی بیشتر اطفال از واکسین پولیو باز مانده اند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL