29 اسد 1393

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

جلسه مشترک امنیتی برگزار شد

جلسه مشترک امنیتی برگزار شد

کابل باختر 29 اسد جلسه مشترک امنیتی به ریاست محمدیونس قانونی...

محمد یونس قانونی: طولانی شدن روند انتخابات به مردم مشکلات فراوانی به بارآورده است

محمد یونس قانونی: طولانی شدن روند انتخابات به مردم مشکلات فراوانی به بارآورده است

کابل باختر 29 اسد محمدیونس قانونی معاون اول ریاست جمهوری امروز...

از95 مین سالروز استرداد استقلال کشور طی محفلی بزرگداشت به عمل آمد

از95 مین سالروز استرداد استقلال کشور طی محفلی بزرگداشت به عمل آمد

کابل باختر29 اسد به خاطربزرگداشت از95مین سالروز استرداد استقلال کشور امروزمحفلی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بنر

صحی

کابل باختر 29 اسد
جمعیت هلال احمر افغانی شصت ویک کودک مصاب به امراض استخوان شکن وسوختگی شدید را امروز به خاطر تداوی  به کشور آلمان  فرستاد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر درمحفلی که به همین مناسبت درتالار آسمایی آن جمعیت  برگزار شده بود، صارمه افضلی  رئیس روابط بین الملل ونشرات جمعیت هلال احمر افغانی صحبت نموده گفت : در ادامه همکاری های دهکده صلح کشور آلمان،  این بار  به تعداد شصت ویک کودک  مصاب به امراض استخوان شکن وسوختگی شدید را برای  مدت شش ماه در آلمان  زیرنظر متخصصان  آن کشور تداوی میکند .
وی افزود که چهل و دو کودک مصاب به امراض یادشده  که شش ماه قبل  به خاطر تداوی  از طریق دهکده صلح آلمان  به آن کشور فرستاده شده بودند بعد از صحت یابی در دوم سنبله سالروان به کشور باز خواهند گشت.
جمعیت هلال احمر افغانی  تاکنون صدها کودک مصاب به امراض  اسختوان شکن وسوختگی شدید را به همکاری  دهکده صلح آلمان  در آن کشور  تداوی کرده است .

واشنگتن/ایرنا/باختر/29 اسد
محققان موسسه تحقیقات بیماری سرطان درامریکا فهرست مواد غذایی را که خواص ضد سرطانی دارند، اعلام کرده اند.
به گزارش ایرنا ، برخی از افراد از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به سرطان هستند ولی شیوه صحیح زندگی و تغذیه نقش مهمی در جلوگیری از بروز این عارضه دارد.
به گزارش سازمان صحی جهان، سرطان یکی از مهمترین علل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شود؛ به گونه ای که طبق آمارگیری این سازمان بین المللی، 7.6 میلیون مرگ و میر به دلیل سرطان در سال 2008 گزارش شده است که 13 درصد از کل آمار مرگ و میر در آن سال است.
مهمترین عوامل افزایش سرطان و مرگ و میر ناشی از آن در دنیا، شیوه زندگی غلط، چاقی و سیگار است.
علاوه بر آن عدم فعالیت بدنی، استرس و عدم مصرف میوه و سبزیجات نیز افزایش این بیماری کشنده را دامن می زند.
در این میان، سرطان شش بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است؛ از بین 14 میلیون مورد بیماری گزارش شده سرطان ، 1.8 مورد مربوط به شش است که حدود 13 درصد از کل این برآورد می شود. آمار بعدی به ترتیب مربوط به سرطان های معده، کبد، روده بزرگ و سینه است.
آمار سرطان سینه و مرگ و میر ناشی از آن نیز تکان دهنده است. میزان این بیماری از سال 2008 تاکنون افزایش چشمگیری داشته است و شایعترین سرطان در 140 کشور جهان محسوب می شود.
طبق پیش بینی سازمان صحی جهان ، شمار مبتلایان به سرطان در سال 2025، به بیش از 19 میلیون نفر خواهد رسید.
صرف نظر از اینکه سرطان به دلایل ژنتیکی یا شیوه نادرست زندگی رخ دهد، یک راه ساده برای پیشگیری از آن وجود دارد و آن چیزی جز مصرف مواد غذایی مفید نیست. محققان فهرستی از مواد غذایی موثر در پیشگیری از انواع سرطان ارایه کرده اند. که عبارتند از:
انواع توت ، سبزیجات که برگ سبز تیره دارند ، سیر ، انگور، آب انگور، چای سبز، بادنجان رومی، انواع حبوبات (شامل لوبیا، نخود، عدس)، سیب ، کرم، گیلاس، قهوه، سویا، چهارمغز ، غلات، کدو، زردک، مرچ تند، مرکبات سمارق، آجیل،  پیاز،  انار، سبزی، کچالو، تربوز و خربزه .
مصرف این مواد غذایی نیاز بدن به انواع مواد معدنی و ویتامین ها را رفع می کنند.

ننگرهار / باختر/ 26/ اسد
برنامه واکسین ضد فلج اطفال درحالی درحوزه شرق تطبیق میگرددکه پنج واقعه مثبت پولیو در ولایات ننگرهار ، کنر و لغمان ثبت شده است.
نجیب الله کامه وال رییس صحت عامه ولایت ننگرهار به آژانس باختر گفت ، این برنامه درحوزه شرق بر شش صدو پنجاه هزار کودک زیر سن پنج سال توسط شصت و سه هزار کارمند و رضا کار خانه به خانه تطبیق میشود.
کامه وال افزود ، این برنامه به کمک مالی سازمان صحی جهان و همکاری اداره یونسف به همکاری وزارت صحت راه اندازی شده است.
وی خاطر نشان کرد که از جنوری 2014 تا حال درافغانستان هشت واقعه پولیو ثبت شده که پنج واقعه آن در حوزه شرق تثبیت شده است.

بغلان / باختر/ 26/ اسد
برنامه تطبیق دور خزانی واکسین پولیو امروز دربغلان توسط والی آن ولایت آغاز شد.
یک مسوول ریاست صحت عامه ولایت بغلان به خبرنگارآژانس باختر باختر گفت ، دراین برنامه قراراست بالای بیش از دوصدو نودهزار کودک زیر پنج سال درپانزده واحد اداری ولایت بغلان واکسین پولیو توسط هشت صدو نود تیم دونفری تطبیق گردد.
نماینده صحی جهان درولایت بغلان گفت: تاکنون واقعات پولیو درولایت بغلان به مشاهده نرسیده اما هشت واقعه این مرض امسال درولایات کنر ، ننگرهار ، لغمان ، ارزگان و خوست به مشاهده رسیده و سازمان صحی جهان تلاش میکند تا از انتشار این مرض درسایر ولایات کشور جلوگیری کند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL