11 سنبله 1393

RSS Facebook

اعلانات

Shakeeb Rahmati Weblog

خبر های جدید

اطلاعیه وزارت حج و اوقاف

اطلاعیه وزارت حج و اوقاف

کابل باختر 11 سنبله اطلاعیه وزارت حج و اوقاف به اطلاع حجاج...

مشاور امنیت ملی کشور با وزیر دفاع آسترالیا دیدار کرد

مشاور امنیت ملی کشور با وزیر دفاع آسترالیا دیدار کرد

کابل/11/سنبله/باختر دکتور رنگین دادفر سپنتا، مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان...

شرکت های تصفیه مواد نفتی کشور خواستار کاهش محصولات مالیاتی این مواد اند

شرکت های تصفیه مواد نفتی کشور خواستار کاهش محصولات مالیاتی این مواد اند

کابل/11/سنبله/باختر جلسه کمیته اقتصادی شورای وزیران، امروز به ریاست معاون دوم...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بنر

صحی

تهران - ایرنا – 10 سنبله – باختر
برای نخستین بار در غرب ایران ، یک تیم چهار نفره طبی جراحی کم نظیر غده پروستات را بر روی بدن پیرمردی 86 ساله در شفاخانه بیستون شهر کرمانشاه انجام دادند.
مدیر شفاخانه بیستون  در این باره گفت که در این عمل موفق یک تیم جراحی متشکل از متخصص آنژیوگرافی، متخصص قلب و عروق و دو جراح از هالند و ترکیه شرکت داشتند.
دکتر ˈ فتاح فرخیˈ با بیان اینکه این شفاخانه به دنبال استفاده از تکنالوژی جدید در تداوی بیماری های مختلف است، افزود که از این پس بوسیله تیم جراحی یاد شده، غده های مختلف از طریق مسدود کردن رگ های بدن تداوی می شوند.
وی افزود که روش کار در این نوع جراحی بدین صورت است که رگ عضو دارای غده بوسیله دستگاه، مملو از یک ماده کیمیاوی مانند ژل می شود و از این طریق مسدود می گردد.
فرخی گفت: هنگامی که این ماده به داخل رگ تزریق می شود شریان نهایی آن غده بسته و در نهایت کوچک و کوچک تر می شود تا اینکه از بین می رود.
وی اظهار داشت که این روش جراحی در تمامی اعضای بدن که دارای رگ هستند برای تداوی غده های سرطانی و غیرسرطانی کاربرد دارد.
شفاخانه بیستون کرمانشاه یک شفاخانه فوق تخصصی است که بصورت خصوصی اداره می شود.

اسلام آباد/دی نیوز/باختر/9 سنبله
حکومت پاکستان، با مشکل جدی کمبود واکسین فلج اطفال  روبرو است و خطر تعطیل شدن مراکز واکسیناسیون در این کشور وجود دارد.
بیماری حاد ویروسی که هرسال دهها کودک پاکستانی را برای همیشه از نعمت راه رفتن محروم می کند و باتوجه به ساری بودن این بیماری، دردو سال اخیر، رقم ابتلا به آن در پاکستان رشد بیش از هشتاد درصد داشته است.
طبق تازه ترین آمارها، ویروس فلج اطفال تقریبا در هشتاد درصد مناطق جهان ریشه کن شده و در زمان حاضر، پاکستان، افغانستان و نایجریا از جلمه کشورهای هستند که این بیماری در آن شیوع دارد.
سال گذشته نود و یک مورد ابتلا به بیماری فلج اطفال در پاکستان گزارش شد که این رقم نسبت به سال 2013 حدود نود درصد افزایش داشت.
مراکز واکسیناسیون فلج اطفال در شهرهای کراچی و حیدرآباد و مناطق اطراف آن به دلیل کمبود واکسین، در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.
  شوکت علی، مسوول دفتر نمایندگی یونیسف در پاکستان نیز این خبر را تایید کرده و رسانه ها دلیل آن را کمبود منابع مالی اعلام کرده اند.
یکی از مسوولان یونیسف در پاکستان نیز اعلام کرده است که تمام واکسین های ذخیره نیز استفاده شده و دیگر واکیسنی باقی نمانده است. بنابراین فعلاً چاره ای جز تعطیلی برخی مراکز واکسیناسیون فلج اطفال نیست .
این مسوول یونیسف نسبت به ادامه و تشدید این بحران ابراز نگرانی کرد و گفت با توجه به بلند بودن میزان مهاجرت و رفت و آمدها به شهر کراچی که باعث افزایش احتمال شیوع این بیماری می شود، این مشکل می تواند به یک فاجعه تبدیل می شود.
علاوه بر محرومیت و مشکلات سیاسی و اقتصادی، مسایل امنیتی و نیز حملات تروریستی علیه گروه ها تطبیق که واکسیناسیون در پاکستان باعث شده تا این اقدام مهم و حیاتی، آنگونه که باید به خوبی صورت نگیرد.
ماه گذشته، براثر انفجار بمب در مسیر عبور یکی از گروه های صحی واکسیناسیون در شمال غرب پاکستان، دوازده نفر از اعضای این تیم کشته شدند. 

کویته – دی دان – 8 سنبله – باختر
در خشونت های امروز در ایالت بلوچستان پاکستان حد اقل سه تن کشته شدند.
به گزارش آژانس خبری باختر به نقل از روزنامه دان چاپ پاکستان ، افراد مسلح بر یک تانکر تیل در ناحیه نصیر آباد ایالت متذکره شلیک کرده و راننده اش را کشتند.
یک افسر پولیس پاکستان  گفت که  افراد مسلح موتر سایکل سوار بر این تانکر حمله کرده که در آن راننده موتر کشته و معاون وی زخمی شد و حمله کنندگان موفق به فرار از محل شدند.
در حمله دیگر  افراد مسلح بر یک خانه در منطقه کالوی ایالت متذکره  حمله کرده و دو برادر را به قتل رساندند.
به گفته پولیس این قتل ها در اثر یک دشمنی سابقه روی داده  و حمله کنندگان موفق به فرار از محل شدند.
ایلت بلوچستان در این اواخر شاهد خشونت و قتل های عمدی است که این قتل ها با وجود ادعای نیرو های امنیتی این ایالت مبنی بر تحکیم امنیت ،معمول شده است.
جمعه شب گذشته نیز افراد مسلح ناشناس با حمله بر دفتر یک رسانه خبری در شهر کویته دو خبرنگار و یک تن مسوول مالی  آن دفتر را به ضرب گلوله به قتل رساندند و از محل فرار نمودند.

کابل باختر 8 سنبله
مرکز صحی برای عرضه خدمات برای زایرین افغان امروز درشهر مدینه منوره ایجاد گردید.
این مرکز برای زایرین افغان درمدینه منوره خدمات اولیه صحی را به شکل سر را پا ارایه می نماید .
داکتر محمدمهدی عدالت ، مسوول تیم صحی بعثه حجاج افغان درعربستان سعودی به سیدحبیب سادات خبرنگار اعزامی آژانس باختر درمدینه منوره گفت: دراین مرکز داکترهای  متخصص داخله عمومی ، جراحی عمومی، ارتوپیدی ، گوش وگلو، نسایی و ولادی وانتانی از سوی وزارت صحت عامه کشور موظف شده اند تا برای  زایرین افغان خدمات صحی را ارایه کنند.
طالب شاه معصومی رئیس بعثه حجاج افغان در مدینه منوره گفت : دراین مرکز درکنار  داکتران مجرب ادویه باکیفیت تهیه شده وزایرین کشور درصورت نیاز می توانند دربخش های  مردانه وزنانه دراین مرکز صحی بصورت سر را پا تداوی شوند .
معصومی خاطرنشان کرد درصورتیکه زایران به تداوی  به شفاخانه  هایکه با امکانات  بیشتراند  نیاز پیدا کنند مطابق تفاهم  که با وزارت صحت عامه  عربستان سعودی صورت گرفته به شفاخانه های مجهز این کشور انتقال و تداوی میشوند.
درمرکز یادشده پنج داکتر متخصص زن وده داکتر مرد موظف گردیده اند .

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL