13 سرطان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر درگذشت

محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر درگذشت

کابل/ ۱۳ سرطان/ باختر محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری...

وزیر خارجه پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شده است

وزیر خارجه پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شده است

کابل /13 سرطان / باختر ‏شاه محمود قریشی وزیر خارجۀ پاکستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

صحی

کابل/ 13 سرطان/ باختر
یک هزار و 290 تن از بیماران ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته شفایاب شده اند.
به گزارش آژانس باختر؛ وزارت صحت عامه امروز اعلام کرد٬ پس از آزمایش 772 نمونه مشکوک، 302 واقعه جدید کرونا در 24 ساعت گذشته در کشور تشخیص شده است و شمار مجموعی بیماران کرونا به 32 هزار و 324 تن افزایش یافت.
همچنان در 24 ساعت گذشته یک هزار و 290 تن از بیماران ویروس کرونا در  کشور شفایاب شده اند و 12 تن دیگر وفات کرده اند که رقم مجموعی شفایاب شدگان به 17 هزار و 331 تن و جان باختگان به 819 تن افزایش یافته است.
از جمله 302 واقعه جدید ویروس کرونا؛ 57 واقعه مثبت در بامیان، 43 واقعه در هرات، 39 واقعه در کابل، 38 واقعه در فاریاب، 29 واقعه در بادغیس، 24 واقعه در بدخشان، 20 واقعه در سمنگان، 20 واقعه در پکتیا، 12 واقعه در غور، 9 واقعه در تخار، 3 واقعه در قندهار، 3 واقعه در بلخ، 2 واقعه درلوگر، 1 واقعه در نورستان، 1 واقعه در کنر و یک واقعه دیگر کرونا در پروان تشخیص شده است.
احمدضیا احمدی

کابل 12 سرطان باختر
شمار مبتلایان کووید۱۹ در جهان تا صبح امروز به بیش از ده میلیون و ۷۱۹ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از این بیماری نزدیک به ۵۱۷ هزار نفر رسید.
اژانس باختر به نقل ازصدای امریکا خبرداد که
امریکا با بیش دو میلیون و ۶۸۶ هزار مورد ابتلا و افزون بر۱۲۸ هزار مورد مرگ، بیشترین شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ را در جهان دارد.
انتونی فوچی، رییس انستیتیوت مطالعات امراض ساری امریکا گفت که پس از آغاز دوبارۀ فعالیت‌های اقتصادی در برخی از ایالت های امریکا، شمار مبتلایان کووید۱۹ درآن کشور روزانه به بیش از۴۰ هزار نفر رسیده است و هشدار داد که اگر اقدامات پیشگیرانه روی دست گرفته نشود، این رقم روزانه به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
برازیل با بیش از یک میلیون و ۴۴۵ هزار مورد ابتلا و نزدیک به ۶۱ هزار مرگ ناشی از کووید۱۹ دومین کشور متضرر از همه‌گیری ویروس کرونا در جهان است.
از رهگذر موارد ابتلا، روسیه با داشتن بیش از ۶۶۰ هزار واقعۀ مثبت در جایگاه سوم قرار دارد که از این میان نه هزار و ۶۶۸ نفر درآن کشور جان باخته اند.
اما از نظر تلفات، بریتانیا با نزدیک به ۴۴ هزار، ایتالیا با ۳۴۷۸۸ ، فرانسه با نزدیک به ۳۰ هزار، مکسیکو با ۲۸۵۱۰ و اسپانیا با ۲۸۳۶۴ مورد مرگ به ترتیب در جایگاه سوم تا هشتم قرار گرفته اند.
از میان کشورهای جنوب آسیا، هند با نزدیک به ۶۰۵ هزار موردابتلا در جایگاه نخست قرار گرفته است که از آن جمله مرگ و میر ناشی از این ویروس در هند به حدود ۱۸ هزار نفر رسیده است.
هم اکنون کم و بیش ۱۴۰ واکسین کووید۱۹ در کشورهای مختلف جهان زیر کار است، اما شمار بسیار اندک آن به مرحلۀ آزمایش بر انسان‌ها رسیده است. با وجود آن که برخی از آزمایش ها ابتدایی این واکسین‌ها موفق عنوان شده است، مقامات می‌گویند که ممکن تا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده واکسین ویروس کروناتولید شود.

شهرنیلی/12 سرطان/ باختر
سی واقعه جدید مثبت ویروس کرونا در دایکندی در یک شبانه روز گذشته ثبت شد.
حیدرعلی امیری، یک مسوول ریاست صحت عامۀ دایکندی به آژانس باختر گفت که از میان ۵۰ واقعه مشکوک ویروس کرونا، سی واقعه آن مثبت تشخیص شده است.
او افزود با این رقم شمار مبتلایان به این ویروس در دایکندی به ۱۸۸ تن می‌رسد، از این میان تاکنون۳۴ تن صحت‌یاب شده اندویک تن جان باخته است.
احمد نعیم دوستی

پل علم / 12سرطان / باختر
با ثبت هفت رویداد تازه ویروس کرونا درلوگر رقم مبتلایان درآن ولایت به چهارصد و هشتاد و دوتن رسید .
اما بیشتر مردم ادعا دارند که رقم مبتلایان ویروس کرونا به مراتب بیشتر از این رقم است که حتی شفاخانه های دولتی توانایی رسیدگی به مریضان کرونا را ندارد .
داکتر صفی الله ناصری مسوول سرویلانس صحت عامه لوگر به آژانس باختر گفت که امروز هفت واقعه مثبت ویروس کرونا درنتیجه آزمایش مسوولان صحی تثبیت شده است .
وی افزودکه تا حال شانزده تن در اثر ابتلا به این مرض فوت کرده اند و یکصدو شصت و پنج تن دیگر صحت یاب شده اند.
باشنده گان لوگر می گویندکه برای درمان مریضان کوید19 یک شفاخانه در منطقه کنجک مرکز آن ولایت فعال است اما پاسخگوی نیازمندی آنان نیست . لیلما

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL