26 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیکر محمد حنیف همگام به خاک سپرده شد

کابل ۲۵ قوس باختر پیکر محمد حنیف همگام هنرپیشه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکارساخت یک شفاخانه درجاغوری آغاز شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر3 میزان
داکترفیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه سنگ تهداب شفاخانه بیست بستر ولسوالی جاغوری ولایت غزنی را گذاشت .
درمحفلی که به این مناسبت در آن ولسوالی  دایر شد داکتر فیروز  گفت که با اعماراین شفاخانه حدود یک صد وپنجاه هزار  از باشنده محل می توانند ازپوشش عرضه خدمات صحی آن مستفید شوند"
همچنان وزیر صحت عامه  ازکارکردهای کارکنان صحی ولایت غزنی به خاطر حوادث اخیری که دران ولایت رخ داده بود ، اظهار سپاس وقدردانی کرد و وعده سپرد که درسال مالی پیشرو تشکیل شفاخانه بیست بستر ولسوالی جاغوری را از پروژه صحتمندی تمویل نماید، تا باشد هرچه زود ترکارکنان آن بتوانندعرضه خدمات صحی را برای مردم ارائه بدارند.
شفاخانه بیست بستر ولسوالی جاغوری ولایت غزنی در یک طبقه و در یازده جریب زمین در قریه سنگ ماشه مر کز جاغوری غزنی  اعمار می گردد.
این شفاخانه دارای ۲۰ بستر خواهد بود ودربخش های داخله، جراحی، اطفال، تغذی،واکسین و  سایر بخش ها، عرضه خدمات صحی  اساسی را مطابق پالیسی وزارت صحت عامه ارائه خواهد کرد .
هزینه  ساخت این شفاخانه45 میلیون نه صد وچهار هزار افغانی می شود که ازبودجه انکشافی وزارت صحت عامه پرداخت می گرددو کارساختمان آن
تا چهارده ماه دیگر کاراعمار این شفاخانه به پایه اکمال می  رسد وآماده عرضه خدمات صحی میگردد.
همچنان درمحفل نمایندگان ولایت غزنی درشورای ملی، رییس عمومی منابع بشری وزارت صحت عامه، رییس صحت عامه ولایت غزنی وشماری از بزرگان ومردم محل نیزاشتراک نموده بودند. مومنه احمدیار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.