04 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

منظوری هفده پروژه از سوی کمیسیون تدارکات ملی

منظوری هفده پروژه از سوی کمیسیون تدارکات ملی

کابل باختر 3 سرطان جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمد...

یک افسر پولیس در بدخشان به شهادت رسید

یک افسر پولیس در بدخشان به شهادت رسید

فیض آباد 3 سرطان باختر قومندان قطعه ریزرف قومندانی امنیه بدخشان،...

کشت زعفران درولایت سرپل افزایش یافته است

کشت زعفران درولایت سرپل افزایش یافته است

سرپل / باختر/ ۳/ سرطان اداره زراعت ولایت سرپل امسال ده...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتشبکه ای مدیریت حوادث ایجاد شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر  3 میزان
وزارت صحت عامه با ایجاد شبکه ای مدیریت حوادث درنظر دارد معلومات دقیق یک دست و همه جانبه را در سراسر کشور ارائه نماید
این در حالیست پیوسته نسبت به ارائه معلومات  نادرست  نگرانی ها ابراز گردیده است .
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه سیستم شبکه ای مدیریت حوادث را امروز افتتاح و به بهره برداری سپرد.
به گزارش آژانس باختر، وزارت صحت‌عامه می‌خواهد با ایجاد شبکه ای مدیریت حوادث، هم‌زمان ارقام یک دست و دقیق را در تمام ولایات کشور، در پیوند به حوادث طبیعی و حوادث خونین انفجاری و انتحاری در اختیار رسانه قرار دهد.
داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه در محفلی که به این مناسبت برگزارشده بود گفت که این سیستم برای اولین بار درافغانستان ایجاد می شود و به سه اصل استوار است، آماده گی به حوادث، واکنش به حوادث و گزارش دهی راپور دهی حوادث می باشد.
وی افزود، ما با شرکایی کاری خود مدتی کار نمودیم تایک سیستم ارقام دهی را انکشاف دهیم که گذاشتن ارقام به طور زنده انجام یابد و نتیجه آن به طور خود کار در سیستم به تصویر کشیده شود. ازطریق این سیستم همکاران ما می توانند به سرعت عمل کنند،تصمیم بگیرند، پلان گذاری نمایند و بیشتر از تلفات افراد جلوگیری نمایند. افغانستان از چند دهه بدینسو از ادامۀ جنگ‌ها رنج می‌برد. این جنگ‌ها پیوسته قربانیانی بر جای می گذارند. گاهی ارقام در پیوند به شمار قربانیان و زخمی و زیان‌های مالی هم‌سان و یک دست نمی‌باشند در حالی که رسانه‌ها و آن نهادهای که در زمینه تحقیق می‌کند و به اطلاع رسانی می پردازند، نیازمند به داشتن ارقام دقیق و یک دست اند. وزارت صحت برای برآورده شدن چنین هدفی مدیریت شبکه ‌ای حوادث را ایجاد کرده است تا رسانه ها همزمان در همه ولایات بتوانند به اطلاعات دقیق دست یابند. این حوادث شامل سیلاب‌ها، لغزش کوه، برف کوچ، زمین لرزه، خشک سالی، حوادث ترافیکی، انفجارها، حملات انتحاری، جنگ‌های گروهی و ... می باشد. با ایجاد مدیریت شبکه ای حوادث پی آمد‌های حوادث در کوتاه ترین زمان در تمام ولایات کشور با استفاده از انترنیت بازتاب می‌یابد
مرکز این سیستم در وزارت صحت عامه قرار دارد که با استفاده از یک شبکۀ انتر نیتی این مرکز با تمام مراکز دیگر در 33 ولایت کشور وصل می باشد. مدیریت شبکه ای حوادث را یو اس اید، از طریق سازمان صحی جهان دبلیو ایچ او ، آی ام مپ حمایت مالی و تخنیکی کرده است و این شبکه به وسیلۀ شماری از کارمندانی که در زمینه آموزش دیده اند مدیریت می‌شود.
در همین محفل داکتر ریچارد پیپر کورن نمایندۀ سازمان صحی جهان و داکتر احمد نماینده دفتر آی ام مپ در پیوند به چگونه‌گی کارایی مدیریت سیستم شبکه ای حوادث، گرد آوری اطلاعات، شیوه های اطلاع رسانی، موثریت این سیستم در امر ارائه ارقام دقیق و چگونگی اطلاع دهی برای رسانه ها سخنرانی نمودند. مومنه احمد یار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.