22 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی: سرک حلقوی هرات اهمیت این ولایت را از نگاه ترانزیت بالا می‌برد

محمد اشرف غنی: سرک حلقوی هرات اهمیت این ولایت را از نگاه ترانزیت بالا می‌برد

کابل باختر 22 قوس محمد اشرف غنی رئیس جمهور اسلامی افغانستان...

53 تن از هراس افگنان کشته و24 تن دیگر آنان زخمی شدند

53 تن از هراس افگنان کشته و24 تن دیگر آنان زخمی شدند

کابل باختر 22 قوس درجریان عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسنگ تهداب مرکز جراحی قلبی کودکان گذاشته شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 17 میزان
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی و داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامۀ امروز ، سنگ تهداب نخستین مرکز جراحی قلبی کودکان را در محوطه شفاخانه صحت طفل-اندراگاندی گذاشتند.
مرکز جراحی قلبی کودکان به کمک مالی کشور ایتالیا با هزینۀ سه ملیون یورو در یک طبقه مجهز با تمام امکانات طبی پیشرفته ساخته می‌شود. کار ساختمان این مرکز تا یک سال آینده تمام می‌شود.
به گزارش  خبرنکاراژانس باختر  دا کتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی که در مراسم  تهداب گذاری این مرکز از کمک مالی کشور ایتالیا در امر ایجاد این مرکز ابراز تشکر نموده اضافه کرد:« ایجاد این مرکز یک گام مهم و نیک در جهت بهبود وضعیت صحی کودکان در کشور می‌باشد. با ایجاد این مرکز زمینۀ درمان برای کودکانی‌که دچار بیماری های قلبی اند،  فرهم شده است.»
هم‌چنان رییس اجراییه حکومت وحدت ملی از کارکردهای متخصصانی که در جهت آموزش داکتران تلاش می‌کنند قدردانی کرد.
در همین نشست داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه گفت که « مشکلات قلبی به خصوص در کودکان کشور رو به افزایش است. در حال حاضر نزدیک به 26 هزار کودک از بیماری های قلبی رنج می‌برند. با توجه به این چالش‌ها وزارت صحت عامه تصمیم گرفت تا یک  مرکز جراحی قلبی مجهز را برای درمان بیماری های قلبی کودکان ایجاد کند.»
وزیر صحت عامه تاکید کرد که :«در این مرکز داکتران  که در بیرون از کشور در بخش  جراحی قلب آموزش دیده اند جذب میگردند و برای ارائۀ بهتر خدمات صحی در این زمینه شماری از نرس ها برای آموزش به کشور هندوستان فرستاده می‌شوند.»
باید آور شد که در این مرکز نه تنها علمیات‌های قلبی  کودکان صورت می‌گیرد؛ بلکه داکتران در بخش جراحی قلبی نیز آموزش تخصصی می‌بینند.مومنه احمد یار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.