06 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

جشن دهقان در بغلان برگزار شد

جشن دهقان در بغلان برگزار شد

پلخمری 6 حمل باختر جشن دهقان امروز در ولایت بغلان برگزار...

جلسه شورای عالی ستره محکمه برگزار شد

جلسه شورای عالی ستره محکمه برگزار شد

کابل باختر6 حمل شورای عالی ستره محکمه امروز به ریاست قانونپوه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبیش از ۵ میلیون طفل دربرابر فلج اطفال واکسین خواهد شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل، ۱۴ عقرب
در جریان این هفته واکسین فلج اطفال  در  ۱۸ ولایت دارای خطر سرایت بلند بالای ۵،۳ میلیون طفل زیر سن پنج سال خانه به خانه تطبیق می شود.
این برنامه امروز  آغاز گردید.
این برنامه پس از آن راه اندازی میگردد که - جنوب و شرق افغانستان – اخیراْ سه واقعه  مثبت پولیو به ثبت رسیده است.  در افغانستان طی سال روان میلادی شماری مجموعی واقعات مثبت پولیو به ۱۹ واقعه می رسد که ۹ واقعه در قندهار، ۳ واقعه در هلمند، ۱ واقعه در ارزگان، ۳ واقعه در کنر، ۲ واقعه در  ننگرهار و ۱ واقعه از نورستان گزارش شده است.
به گزارش خبر نگار آژانس باختر ، داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه در پیوند به برنامه گفت: " تلاش ها در افغانستان به خاطر محو پولیو نسبت به هر زمان دیگر تشدید یافته است. وزارت صحت عامه و شرکای کاری صحی آن قویاً به خاطر محو کامل این مرض متعهد اند.
اوگفت :  ولی آنچه که ما نیاز داریم تعهد قوی و همکاری لازم جامعه است. اگر افراد جامعه همکاری نکنند، ما قادر نخواهیم بود که به هر طفل با این واکسین نجات بخش حیات در مقابل پولیو رسیدگی نمائیم. زمانیکه یک طفل از واکسین باز می ماند، مسلماً که از مصاب شدن به این ویروس وحشی پولیو در امان نیست.
پولیو یک مرض فلج کننده دایمی و حتی کشنده است. این مرض تداوی ندارد و  واکسین ضد پولیو تنها راه مصئون و موثر برای وقایه اطفال در مقابل این مرض به شمار می رود.
وزارت صحت عامه از تمام والدین و اولیای اطفال پیوسته خواسته است  که هیچ طفلي نباید از واکسین باز بماند، زیرا واکسین تنها راه وقایه اطفال از پولیو و این مرض فلج کننده دایمی به شمار می رود.  مومنه احمد یار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.