افزایش ۶۰ درصدی کودکان مصاب به بیماری سوراخ قلب

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 17 جدی
جمعیت افغانی سره میاشت در سال ۲۰۱۸ توانست به ۱۷۴۲ کودک  مصاب به بیماری سوراخ قلب از سراسر کشور به شمول مناطق دورافتاده و ناامن در شفاخانه های داخلی و خارجی زمینه تداوی رایگان را مهیا ساخت.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر این مطلب را داکتر نیلاب مبارز سکرترجنرال جمعیت افغانی سره میاشت  امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در کابل بیا ن کرد .
وی گفت سال گذشته به تعداد ۱۲۰۰ طفل توسط جمعیت افغانی سره میاشت تداوی شد  که آمار امسال افزایش ۶۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان میدهد.
داکتر نیلاب مبارز سکرترجنرال جمعیت افغانی سره میاشت گفت: ((ما با همکاری حجاج محترم، مساعدت مالی دولت افغانستان، دولت هند، هلال احمر قطر و بنیاد صلیب سرخ چین توانستیم به چنین موفقیت برسیم و نیز بر اساس ازدیاد تعداد شفاخانه ها قادر به تداوی این کودکان شدیم.))
قابل ذکر است که امسال در مجموع به تعداد ۲۲۴۹  کودک که از ناحیه سوراخ قلب رنج می برند در سره میاشت ثبت شده اند.
باید گفت که   برنامه تداوی سوراخ قلب از سال ۲۰۰۸ به این سو در برنامه های کاری سره میاشت جاگرفت که تا اکنون از طریق این برنامه ۱۵۳۲۰ طفل ثبت  شده اند که از آن جمله ۸۶۷۴  کودک  تداوی شده  و ۶۶۴۶  کودک  منتظر تداوی میباشند.
نیلاب مبارز اضافه کرد با توجه به ظرفیت و امکانات مالی سره میاشت در نظر دارد تا این رقم را صد در صد افزایش دهد.
باید  خاطر نشان کرد که  سره میاشت فعلا مصروف راه اندازی تجهیزات برای شفاخانه جدید سره میاشت برای تداوی ا مریضان  سورخ قلب در شهر کابل میباشد که ان شاالله در سال آینده به بهره برداری سپرده خواهد شد.
در این نشست خانم مبارز گفت که سره میاشت از طریق پنج برنامه صحی خویش در سال گذشته به تعداد بیش از چهار ملیون و سی صد هزار خدمت صحی را در مناطق امن و نا امن کشور ارائه نموده است که یک رقم درشت در بخش عرضه خدمات صحی را نشان میدهد.نیلوفردانش

Last modified on دوشنبه ، 17 جدی 1397 ، 12:50
back to top