25 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چهار طالب در بلخ کشته شدند

مزارشریف 25 سنبله باختر چهار طالب مسلح در بلخ دیشب در...

حسینه صافی مشکلات و خواست های شماری ازمتنفذان منطقه مس عینک را شنید

حسینه صافی مشکلات و خواست های شماری ازمتنفذان منطقه مس عینک را شنید

کابل باختر25 سنبله حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز دردیدار...

سومین اجلاس شورای عالی نمایندگان اتاق تجارت برگزارشد

کابل باختر/۲۵/ سنبله سومین اجلاس شورای عالی نمایندگان اتاق تجارت وسرمایه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتفاهم‌نامه ایجاد دو مرکز صحی و یک باب فابریکه تولید دوا به امضا رسید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 26 حوت
نمایند‌گان سه شرکت خصوصی هندی سه تفاهم‌نامه را با یک شرکت خصوصی افغان امروز در نشستی با حضور داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه امضا کردند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، بر بنیاد این تفاهم نامه یک باب مرکز تولید محصولات صحی، یک مرکز پیشرفته همودیالیز، یک فابریکه تولید محصولات دوایی به ارزش ۶.۵ ملیون دالر و یک باب مرکز مجهز و مکمل تشخیصیه که تفاهم‎نامه آن فردا به ارزش ۶ ملیون دالر امریکایی به امضا می‌رسد در افغانستان ایجاد می‌شود.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور از ایجاد این مراکز صحی و فابریکه های تولید دوا و محصولات صحی استقبال کرد و گفت:« با توجه به تلاش‌های وزارت صحت عامه،  زمینه تداوی بیماری‌های که در گذشته در داخل کشور امکان پذیر نبود اکنون فراهم شده است. در حال حاضر حدود ۹۵ درصد مردم در داخل کشور از خدمات صحی مستفید میشوند. با ایجاد این مراکز جدید صحی بیشتر زمینه تداوی، تشخیص و تولید ادویه و محصولات صحی با کیفیت در کشور فراهم می‌گردد.»
وزیر صحت عامه هم‌چنان از نماینده دفتر انکشافی بین المللی ایالات متحده امریکا در راستای تشویق سرمایه گذاران هندی در افغانستان قدردانی کرد.
در همین حال پیتر متالیو نماینده دفتر انکشافی ایالات متحده امریکا گفت که سرمایه گذاری در بخش صحت در کنار اینکه میزان دسترسی مردم به خدمات صحی بلند می رود؛ بل زمینه کاری نیز برای آنان بیشتر می شود.
از سویی هم عبیدالله نورستانی رییس شرکت رایل ستارفارما و هارون پرکاش رییس شرکت Genetex Biotech Asia در این  نشست سخنرانی کردند و تعهد شان را در پیوند به ایجاد مراکز نامبرده و ارائه خدمات صحی با کیفیت ابراز کردند. مومنه احمدیار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.