01 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزیر خارجه چک به زودی به افغانستان می آید

وزیر خارجه چک به زودی به افغانستان می آید

کابل باختر/اول/ اسد: صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه روزگذشته با...

رییس جمهور امریکا درباره خروج امریکا از افغانستان با صدراعظم پاکستان  گفت وگو کرد

رییس جمهور امریکا درباره خروج امریکا از افغانستان با صدراعظم پاکستان گفت وگو کرد

اسلام آباد – ایرنا – 1 اسد - باختر 'دونالد ترامپ'...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتجلیل از روز جهانی صحت از سوی ریاست صحت عامه هرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات 23 حمل باختر
از روز جهانی صحت دیروز در ولایت هرات تجلیل شد.
داکترمحمد داوود هاشمی معاون ولایت هرات با اشاره به بهبود وضعیت درمانی در هرات نسبت به سال گذشته گفت؛ با توجه به افزایش نفوس در ولایت هرات و مرکزیت این ولایت میان ولایت های حوزه غرب و پذیرش بیمار از آن ولایت ها، امکانات درمانی کافی وجود ندارد اما با این همه خدمات رسانی در این ولایت قناعت بخش می باشد.
معاون ولایت هرات خاطرنشان کرد که ، با دست آوردهای در عرصه صحت و درمان تلاش ها برای رفع این چالش ها نیز ادامه دارد و برای رفع آنها نیز قراراست تا به زودی شفاخانه ایمرجنسی، شفاخانه کودکان و مادر و شفا خانه تخصصی قلب نیز در هرات از سوی حکومت ایجاد شود.
عبدالحکیم تمنا رئیس صحت عامه هرات از پیشرفت های قابل ملاحظه یی بخش صحت  از جمله کاهش نوزده درصدی مرگ و میر مادران،کاهش چهل و چهار درصدی نوزادان، ایجاد نخستین پایگاه اطلاعاتی صحی در کشور و تطبیق واکسین پولیو به بیش از نه و نیم ملیون کودک خبرداد.
تمنا  گفت در حال حاضر ریاست صحت عامه  در هرات توانسته است تا میزان عرضه خدمات خود را در این ولایت به 85 در صد افزایش دهد و خدمات درمانی را در مناطق مختلف هرات نیز در اختیار مردم قراردهد.
رئیس صحت عامه افزود، در ولایت هرات 112 مرکز درمانی و 4 شفاخانه  نیز در ولسوالی ها ایجاد شده است و اکثریت باشندگان ولایت هرات تا حدی به خدمات صحی و درمانی دسترسی دارند.ختم/حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.