24 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بازداشت دو تن به اتهام فعالیت های هراس افگنانه در کابل

کابل باختر ۲۳ سنبله پولیس دو تن را در پیوند...

تخریب پایه برق وارداتی کشور ازبکستان در بغلان

تخریب پایه برق وارداتی کشور ازبکستان در بغلان

پلخمری 23 سنبله ‌باختر طالبان باز هم یک پایه برق وارداتی...

آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی بازسازی می شود

آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی بازسازی می شود

پل علم 23سنبله باختر کار بازسازی آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتجلیل از روز جهانی نرس در شفاخاخه حوزوی هرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات 30 ثورباختر
از روز جهانی نرس در شفاخانه حوزوی این ولایت تجلیل شد.
نداشتن مصئونیت شغلی، امتیازات کاری و اقتصادی پایین، در معرض تهدید امراض گوناگون قرار داشتن، نبود زمینه برای ارتقای ظرفیت‌ها و امثال این، از عمده‌ترین مشکلاتی گفته شده است، که نرس‌های شفاخانه‌های ولایت هرات با آن مواجه اند.
عبدالرووف قاری‌زاده مدیر نرسنگ شفاخانه حوزوی هرات، با خجسه‌بادگویی این روز به نرس‌های زحمت‌کش و صادق این ولایت، می‌گوید: آنان خواستند تا با تجلیل این روز به جایگاه ارزشمند نرس ارج گذاشته و از این طبقه تقدیر کنند.
آقای قاری‌زاده اما، ابراز می‌دارد که نرس‌ها در این ولایت با مشکلات عدیده‌یی دست و پنجه نرم کرده و باید حالت کنونی تغیر یافته و سهولت‌های بیشتر کاری برای آنان فراهم گردد.
به گفته مدیر عمومی نرسنگ در شفاخانه حوزوی هرات، فشار بلند کاری، عدم وجود مصئونیت شغلی و جانی، نبود زمینه مناسب برای ارتقای ظرفیت دانش، مدت زمان طولانی و ظالمانه کاری، پرداخت معاش ناچیز و برخی مشکلات دیگر از مواردی اند که نرس‌ها با آن مواجه اند.
وی امیدوار است که تغییرات بنیادی در حیطه کاری نرس‌ها ایجاد شده و سهولت‌های بیشتری برای آنان فراهم شود.
برخی از نرس‌ها نیز با اشاره به مشکلات یاد شده ابراز امیدواری می کنند که مسئولین با توجه به مشکلات آنان سهولت‌های لازم را فراهم کنند.
همچنان، سکینه حسینی عضو شورای ولایتی هرات، می‌گوید: نرس‌ها با حجم بالای کاری، نبود برنامه‌های حمایوی مادی و معنوی و بسیاری مشکلات عمده مشغول  خدمات‌رسانی به مریضان اند که باید دولت بر مبنای قانون برای آنان برنامه‌های حمایتی داشته و امتیازاتی در قبال کار سنگین و مخاطره‌آمیز در نظر گیرد.
به گفته بانو حسینی: به طور قانونی برای هر چهار مریض یک نرس مسئول رسیدگی است، اما در حال حاضر در شفاخانه‌های هرات هر دو نرس مسوول رسیدگی به ۶۰ مریض هم شده است.
وی تاکید دارد که باید نرس‌های بیشتری برای این مراکز درمانی جذب شده تا حجم کاری بالای نرس‌ها کاهش یافته تا خدمات‌رسانی صحی با کیفیت تطبیق شود.
در حال حاضر به طور مجموعی ۲۵۶ نرس در سه مرکز درمانی، شفاخانه اطفال، شفاخانه حوزوی و زایش‌گاه رضائیه مشغول خدمات‌رسانی به مریضان اند که به گفته مسوولان و نرس‌ها: این مراکز درمانی با کمبود جدی نرس مواجه اند.ختم/حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.