25 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مشرانوجرگه  جلسه کرد

مشرانوجرگه جلسه کرد

کحابل /۲۴قوس /باختر درجلسه امروز مشرانوجرگه به ریاست محمدعلم ایزدیارنایب اول...

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

کابل/ 24 قوس /باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان،...

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن  طالبان درنیمروز بازداشت شد

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن طالبان درنیمروز بازداشت شد

کابل/ 24 قوس /باختر منسوبان قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبیمه صحی از پرداخت هزینه گزاف در تداوی جلوگیری می‌کند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/28عقرب/باختر
وزارت صحت عامه ، امروز با راه اندازی یک همایش، برای حمایت از بیمه صحی و پوشش صحی همه‌گانی دادخواهی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت صحت عامه به آژانس باختر، این همایش به منظور دادخواهی ترویج فرهنگ بیمه صحی، تقویت منابع مالی در بخش صحت، بلند بردن کیفیت خدمات صحی و پوشش صحی همه‌گانی راه اندازی شده است.
داکتر قدیر قدیر رییس عمومی پلان و پالیسی وزارت صحت عامه، بیمه صحی را یک امر مهم و مؤثر در راستای پوشش صحی همه‌گانی و جلوگیری از مصارف گزاف صحی در کشور عنوان کرد.
داکتر قدیر می‌گوید که، برای حفظ دست‌آوردهای وزارت صحت عامه که در مدت یک ونیم دهه گذشته داشته است، تقویت منابع مالی و ایجاد بیمه صحی یک نیاز جدی برای این وزارت است. در حال حاضر 75 درصد هزینه خدمات صحی از سوی مردم، 20 درصد از سوی شرکای بین المللی و 5 درصد از سوی حکومت پرداخت می‌شود که با قطع کمک های بیرونی بخش صحت به مشکل مواجه خواهد شد.
داکتر قدیر هم‌چنان گفت:" وزارت صحت عامه در یک و نیم دهه گذشته دست‌آوردهای چشم‌گیر در بخش‌های گوناگون صحی داشته است. افزایش میزان دسرسی مردم از 9 درصد به 90 درصد، افزایش مراکز صحی از 300  به 3300، افزایش کادرهای صحی به ویژه نرس و قابله از 400 تن به 15هزار تن، بهبود وضعیت تغذی در کشور و کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان از جمله دست‌آوردهای عمده بخش صحت در این مدت است."
از سوی هم، غلام حیدر جیلانی معین وزارت کار و امور اجتماعی، بیمه صحی را یک نیاز مبرم برای مردم خواند و گفت که ایجاد اداره بیمه صحی، مردم ‌را در پرداخت هزینه صحی کمک می‌کند.
وزارت صحت عامه برای ایجاد اداره بیمه صحی در کشور، رهمنودی در این زمینه تدوین کرده است و نیز مسوده آن را به وزارت عدلیه فرستاده است.
بیمه صحی نه تنها از مصارف گزاف برای تداوی جلوگیر می‌کند، عرضه خدمت صحی یک‌سان و با کیفیت را نیز برای مردم فراهم می‌کند. با بیمه صحی نگرانی شهروندان کشور در رابطه به پرداخت هزینه تداوی برطرف خواهد شد، چراکه پرداخت هزینه تداوی به دوش اداره بیمه می‌باشد. مومنه

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.