01 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خشونت علیه زنان خلاف شریعت و آموزه های دین مبین اسلام است

خشونت علیه زنان خلاف شریعت و آموزه های دین مبین اسلام است

کابل /۳۰جدی/ باختر کنفرانس ملی دادخواهی درراستای مبارزه جهت محو خشونت...

چهار عضو یک خانواده در کابل کشته شدند

کابل / ۳۰ جدی / باختر پولیس کابل...

عامل قتل عام یک خانواده دراندخوی٬کشته شد

کابل/ ۳۰ جدی / باختر وزارت دفاع ملی می گوید...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمریض گفت: تجهیزات شفاخانه ستوماتولوژی کهنه است // داکتر شهاب: تمام تجهیزات شفاخانه نو است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۲۰قوس/ باختر
مردی پیرعصا به دست در گوشه دهلیز شفاخانه ستوماتولوژی انتظار می کشید که دندانش را بکشد، با او هم صحبت شدم گفت من ۵۶سال عمردارم و چندین بار برای مداوی دندان به این شفاخانه آمده ام٬ ولی حال می دانم که دراین شفاخانه خدمات خوبی نسبت به سابق برای مریضان انجام می شود٬ اما وسایل شفاخانه به خصوص تجهیزات بخش جراحی آن کهنه است.
داکتر بصیر شهاب٬ رییس شفاخانه در این مورد به خبرنگار آژانس باختر گفت: وسایل که برای کشیدن دندان است همه نو است زمانیکه برای ضد عفونی کردن  آن را درمایع کلور می گذاریم رنگ  شان تغییرمی کند و  کهنه معلوم می شود.
زرمینه دختر جوان که درد دندان مجبورش کرده است که به این شفاخانه بیاید می گوید٬ سه باراست که به این شفاخانه برای پرکردن دندان هایم می ایم از برخورد داکتران دراین شفاخانه راضی هستم و آنان با دلسوزی با مریضان برخورد می کنند.
داکتر بصیر شهاب گفت که شفاخانه ستوماتولوژِی به دو منظور جورشده است  در قدم اول معالجه و رسیدگی برای مریضان و در قدم دوم به تجارب داکتران در جریان کارهای عملی افزوده شود.
داکترشهاب از همه کارمندان و منسوبان صحی شفاخانه که درهمکاری با هم وظایف شان را انجام می دهند ابراز خوشی کرد و گفت که کارمندان٬ بسیار دل سوزانه  وظیفه خویش را انجام می دهند.
یک تعداد مریضان از دوا بی کیفیت وخریداری دست کش شکایت کردند و گفتند به نسبت نبود کار و بار و فقر٬ توان خریداری دستکش را نداریم.
رییس شفاخانه می گوید، ما کوشش می کنم  که دوا را از شرکت های  که کیفیت بالا و اثر بخشی خوب دارد٬ خریداری کنم.
این یک حقیقت است در شفاخانه ستوماتولوژِی دستکش نیست و ما به برای مکروبی نشدن مریضان از خود شان تقاضا می کنم تا با خود دستکش بیاورند .
وی اضافه می کند که در سال بعدی این مشکل را حل خواهیم کرد مقرره که برای اخذ «فیس» تعیین شده است پول آن در حساب 6001 دولت تحویل می  شود و سال آینده مسوولان  وزارت  صحت عامه گفته اند که 30 فیصد عواید «فیس» در سال بعدی برای خریداری ضرورت های شفاخانه مصرف خواهد شد٬ این پول در قدم اول برای خریداری دستکش و وسایل اولیه به مصرف خواهد رسید.
در رابطه به نبود جای مناسب برای پایوازان می گوید که با ساخت تعمیر نو در محوطه شفاخانه برای پایوازان مرد و زن محل مناسب درنظراست به این مشکل نیز پرداخته می شود.
شفاخانه ستوماتولوِژی در مرکز شهر قرار دارد به گفته مسوولان در 24ساعت 500 تا 700 مریض مراجعه می کند. مومنه احمدیار

Last modified on چهارشنبه ، 20 قوس 1398 ، 10:02

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.