18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ادعای وارد شدن تلفات به غیرنظامیان درحمله قوای هوایی دربغلان

ادعای وارد شدن تلفات به غیرنظامیان درحمله قوای هوایی دربغلان

پلخمری ۱۸ حمل باختر روستا نشینان در بغلان از وارد شدن...

گذرگاه سپین بولدک  به گونه موقت به روی مسافران بازشد

گذرگاه سپین بولدک به گونه موقت به روی مسافران بازشد

قندهار ۱۹ حمل باختر با گشایش این گذرگاه ، بامداد امروز...

تندرستی یک بیمار کرونا در لغمان

تندرستی یک بیمار کرونا در لغمان

مهترلام/ ۱۸ حمل/ باختر یک بیمار کرونا در لغمان به تندرستی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

وزیر صحت عامه: امکان تشخیص ویروس کرونا(کوید-19) در افغانستان فراهم شد

Written by  manager
Rate this item
(1 Vote)

کابل/ 30 دلو/ باختر
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه ، در یک سفر رسمی به بلخ ازفراهم شدن زمینه شناسایی مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان خبر داد و بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در این ولایت که جدیدا ایجاد شده است دیدن کرد و تدابیر اتخاذ شده برای پیش‌گیری و کنترل ویروس کرونا را در این ولایت مورد ارزیابی قرار داد.
این بخش دارای 30 بستر مجهزاست و با تمام امکانات مورد نیاز آماده شده است.
به گزارش خبر نگار آژآنس باختر ،داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه ، از فراهم شدن  زمینه شناسایی  مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان خبر داد و گفت:" با تلاش های وزارت صحت عامه این زمینه در کشور فراهم شده است.
وی افزود که  قبلا نمونه‌ها برای شناسایی افراد مبتلا  به این ویروس است  به  بیرون از افغانستان فرستاده می‌شد که این برای وزارت صحت عامه یک چالش بزرگ بود.."
وزیر صحت  عامه ، می‌گوید که حدود 500 تن اخیرا از کشور چین وارد کشور شده اند ، نمونه های گرفته شده از آنان برای شناسایی ویروس کرونا به بیرون از کشور فرستاده شده بود و نتایج  نشان می‌ دهد که هیچ علایم ویروس کرونا در آنان دیده نمی شود.
وی افزود که ، وزارت صحت عامه برای پیش‌گیری از این ویروس، بخش های ویژه یی برای کنترول این ویروس در کابل و ولایت ها ایجاد کرده است و نیز تیم های صحی را در میدان های هوایی کابل، بلخ، قندهار و هرات که در آن پروازهای بین المللی صورت می‌گیرد توظیف کرده است و مسافران را  اسکن  می کنند. هم‌چنان در مرزهای زمینی کشور نیز تیم های صحی توظیف شده اند و مسافران را اسکن می‌کنند..
طبق یک خبر دیگر  وزیر صحت عامه ، یک باب مرکز تشخیص و تداوی امراض سرطان را در بلخ به بهره برداری سپرد. این مرکز به گونه اساسی و معیاری  ساخته شده است و مجهز با تمام وسایل طبی پیشرفته با ظرفیت 20 بستر است.
وزیر صحت عامه ایجاد اين مرکز را  یک گام مهم در راستای بهبود عرضه خدمات صحی در بخش سرطان عنوان کرد و گفت:"با ایجاد این مرکز، زمینه بهتر تشخیص و تداوی امراض سرطانی در این ولایت فراهم شده است."
این در حالی است که وزیر صحت عامه ، هفته گذشته یک باب مرکز تشخیص و تداوی امراض سرطان را در هرات نیز افتتاح کرد و بهره برداری سپرد..
مومنه احمدیار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.