19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۵حوت/ کابل
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه، امروز در یک نشست خبری از نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در هرات خبر داد.
این نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا است که در افغانستان به ثبت رسید.
وزیر صحت عامه از شیوع این ویروس در هرات ابراز نگرانی کرد و گفت: "نمونه های معاینات سه واقعه مشکوک که از هرات برای تشخیص به لابراتوارهای مرکزی کابل فرستاده شده بود، متاسفانه از این میان یک واقعه مثبت تشخیص شد".
وزیر صحت عامه برای جلوگیری از این ویروس به دیگر شهرهای کشور، در هرات حالت اضطرار اعلام کرد و از مردم خواست که از رفت و آمد تا اطلاع بعدی به این ولایت خودداری کنند.
داکتر فیروز از تدابیر جدی وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش این ویروس خبر داد و گفت: وزارت صحت عامه تدابیر جدی پیش‌گیری و کنترول را در تمام ولایت ها به ویژه٬ در ولایت های غربی گرفته است. تیم های سکریننگ، ایجاد بسترهای ویژه برای تجرید و قرنطین، برنامه های آگاهی دهی، آموزشی کارمندان صحی و تجهیز مراکز صحی بیشتر از قبل تقویه شده است.
وزیر صحت عامه نقش آگاهی دهی را برای پیش‌گیری از این ویروس مهم خوانده و از تمام رسانه‌ها، علمای دین، جامعه مدنی و مردم خواست که وزارت صحت عامه را در راستای آگاهی دهی و پیام رسانه هم‌کاری کنند.
هم‌چنان او از مردم خواست که از دست دادن، روبوسی کردن، اشتراک در محافل عروسی، فاتحه خوانی، حوض های آب بازی رایگان٬ محلات ورزشی و تجمعات خودداری کنند.
از سویی هم، وزیر صحت عامه تاکید کرد که، کسانی ‌که در یک ماه اخیر به کشور ایران به ویژه در شهر قم سفرکرده اند، اگر دچار تب، سرفه و تنفس‌گی شده اند٬ به زودی به یکی از مراکز صحی مراجعه کنند یا به شماره 166 به تماس شوند تا تیم های صحی به کمک آنان برسند. ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.