فعالان مدنی هرات : تلاش برای مهار ویروس کرونا شدت یابد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات/ ۲۰ حمل/ باختر
شماری از فعالان مدنی ولسوالی های شرق هرات طی یک کنفرانس خبری خواهان توجه جدی ریاست صحت عامه و رهبری این ولایت در راستای مبارزه با ویروس کرونا شدند.
سید اشرف سادات فعال جامعه مدنی هرات می گوید که آنان خواهان توجه جدی برای مبارزه با ویروس کرونا و فراهم کردن امکانات صحی در مرکز های صحی به ویژه در ولسوالی ها اند.
اوگفت « تعدادی از مراکز صحی در ولسوالی اوبی مسدوداند و همچنان مراکز صحی یی که باز اند، با کمبود کارکن و امکانات اولیه صحی چون ماسک، دستکش و آمبولانس برای انتقال مریضان به مرکز مواجه اند.»
فعالان مدنی همچنان از برگشت صدها مهاجر از کشور ایران به این ولسوالی ها ابراز نگرانی کردند و گفتند با وجود برگشت صدها جوان از ایران به این ولسوالی ها و فوت چند تن از باشندگان این ولسوالی ها که علایم بیماری کرونا را داشتند بسیار نگران این وضعیت هستند آنان از مسئوولان صحی و اداره محلی هرات خواهان ازدیاد منابع و کارکنان صحی، تیم های صحی سیار و تیم های آگاهی دهی اند.
داکتر محمدرفیق شیرزی سخنگوی ریاست صحت عامه هرات می گوید رهبری اداره صحت عامه و اداره محلی هرات در تلاش اند تا امکانات صحی تهیه و تدارک کنند.ختم/حبیب سادات

back to top