18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترعبدالله عبدالله: درلویه جرگه ، روحیه عمومی در حمایت از صلح است

داکترعبدالله عبدالله: درلویه جرگه ، روحیه عمومی در حمایت از صلح است

کابل / ۱۸ اسد / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی...

خوابگاه دخترانه پوهنځی طب پوهنتون ننگرهار گشایش یافت

خوابگاه دخترانه پوهنځی طب پوهنتون ننگرهار گشایش یافت

جلال آباد/ ۱۸ اسد/ باختر خوابگاه محصلان دختر پوهنځی طب پوهنتون...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مبتلایان کووید۱۹ در جهان به مرز ۱۱ میلیون نفر رسید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 12 سرطان باختر
شمار مبتلایان کووید۱۹ در جهان تا صبح امروز به بیش از ده میلیون و ۷۱۹ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از این بیماری نزدیک به ۵۱۷ هزار نفر رسید.
اژانس باختر به نقل ازصدای امریکا خبرداد که
امریکا با بیش دو میلیون و ۶۸۶ هزار مورد ابتلا و افزون بر۱۲۸ هزار مورد مرگ، بیشترین شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ را در جهان دارد.
انتونی فوچی، رییس انستیتیوت مطالعات امراض ساری امریکا گفت که پس از آغاز دوبارۀ فعالیت‌های اقتصادی در برخی از ایالت های امریکا، شمار مبتلایان کووید۱۹ درآن کشور روزانه به بیش از۴۰ هزار نفر رسیده است و هشدار داد که اگر اقدامات پیشگیرانه روی دست گرفته نشود، این رقم روزانه به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
برازیل با بیش از یک میلیون و ۴۴۵ هزار مورد ابتلا و نزدیک به ۶۱ هزار مرگ ناشی از کووید۱۹ دومین کشور متضرر از همه‌گیری ویروس کرونا در جهان است.
از رهگذر موارد ابتلا، روسیه با داشتن بیش از ۶۶۰ هزار واقعۀ مثبت در جایگاه سوم قرار دارد که از این میان نه هزار و ۶۶۸ نفر درآن کشور جان باخته اند.
اما از نظر تلفات، بریتانیا با نزدیک به ۴۴ هزار، ایتالیا با ۳۴۷۸۸ ، فرانسه با نزدیک به ۳۰ هزار، مکسیکو با ۲۸۵۱۰ و اسپانیا با ۲۸۳۶۴ مورد مرگ به ترتیب در جایگاه سوم تا هشتم قرار گرفته اند.
از میان کشورهای جنوب آسیا، هند با نزدیک به ۶۰۵ هزار موردابتلا در جایگاه نخست قرار گرفته است که از آن جمله مرگ و میر ناشی از این ویروس در هند به حدود ۱۸ هزار نفر رسیده است.
هم اکنون کم و بیش ۱۴۰ واکسین کووید۱۹ در کشورهای مختلف جهان زیر کار است، اما شمار بسیار اندک آن به مرحلۀ آزمایش بر انسان‌ها رسیده است. با وجود آن که برخی از آزمایش ها ابتدایی این واکسین‌ها موفق عنوان شده است، مقامات می‌گویند که ممکن تا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده واکسین ویروس کروناتولید شود.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.