19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مواد کیمیایی در تخار ضبط شد

مواد کیمیایی در تخار ضبط شد

تالقان/۱۹اسد/باختر نزدیک به دو هزار کیلو گرام مواد کیمیایی که از...

شناسایی ۳۷ مورد تازه کرونا در افغانستان

شناسایی ۳۷ مورد تازه کرونا در افغانستان

کابل/ ۱۹اسد/ باختر وزارت صحت عامه امروزاعلام کرد که دریک ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

داکترعثمانی : میزان سرایت ویروس کرونا کاهش یافته است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / ۱۹ سرطان باختر
داکتر احمد جواد عثمانی سر پرست وزارت صحت عامه امروز در یک نشست مشترک خبری خاطر نشان کرد که میزان سرایت ویروس کرونا، درمقایسه با ۴۵ روز گذشته، از۶۰ درصد، به ۳۰ درصد کاهش یافته است.
به گزارش آژانس باختر ؛ در این نشست که  در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شد ؛ داکتر عثمانی گفت که  سرایت ویروس کرونا در مقایسه با ۴۵ روز گذشته در کشور، از ۶۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته است.
او تأکید کرد که تلاش ها جریان دارد که میزان سرایت این ویروس، به ۵ درصد کاهش یابد.
سرپرست وزارت صحت عامه افزود که مشکل کمبود آکسیجن رفع شده است واکنون مقدار کافی اکسیجن در شفاخانه های کووید۱۹، در مرکز و ولایت های کشور وجود دارد.
او افزود که در حدود ۴۰۰ بالون آکسیجن به صورت اضافی نگهداری می شود که در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.
عثمانی، مردم را به استفاده از ماسک هایی که در خانه تهیه می شوند، تشویق کرد وگفت که این ماسک ها قابلیت شستشو را دارا است.
در همین حال، محمد یعقوب حیدری، والی کابل در صحبتی از مردم خواست که توصیه های صحی را به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، در نظر بگیرند.
وی  تأکید کرد که ۱۵دستۀ نظارتی در شهر کابل سرگرم نظارت از رعایت نکات بهداشتی در محلات کار و رستورانت ها استند  ودر صورت تخطی با متخلفان برخورد خواهند کرد.
والی کابل همچنان از تکمیل شدن روند تدارکات ادویه مورد نیاز شفاخانه های کووید۱۹، اطمینان داد و گفت که ادویه مورد نیاز این شفاخانه ها هفته آینده فراهم خواهد شد که مریضان و پایوازان آنان، دیگر مجبور به خرید ادویه ازدواخانه ها نباشند.
امین الدین مظفری، معین وزارت حج و اوقاف، بابیان آموزه های اسلامی در زمینۀ رعایت قرنطین و رعایت رهنمودهای بهداشتی، از مردم خواست  که به خاطر محافظت جان خود و دیگران از ویروس کرونا، به رهنمود های بهداشتی عمل کنند.
مظفری، همچنان از افرادی که قصد خریداری دام  و قربانی کردن آن در ایام عید سعید اضحی را دارند، تقاضا کرد که نکات بهداشتی وزارت صحت عامه را هنگام ذبح وتوزیع گوشت قربانی، رعایت کنند .
احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.