23 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

32 میلیون دالر لیلام می شود

32 میلیون دالر لیلام می شود

کابل/ 23 اسد/ باختر دافغانستان بانک 32 میلیون دالر را در...

پاکستان از افغانستان خواست که  از فرصت صلح استفاده کند

پاکستان از افغانستان خواست که از فرصت صلح استفاده کند

اسلام آباد/ دی دان / 23 اسد / باختر شاه محمود...

آمر حوزه هشتم پولیس کابل از کار برکنار شد

کابل / ۲۳ اسد/ باختر آمر حوزه هشتم پولیس کابل ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

ده ها قلم دوا و ضروریات طبی برای شفاخانه های محمد علی جناح و افغان جاپان تهیه شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 کابل / 21سرطان / باختر
کمیته اضطرار ولایت کابل، 53 قلم دوا و تجهیزات طبی را که  برای شفاخانه‌ های محمد علی جناح و افغان جاپان تهیه کرده است، امروز مقداری از آن را در حضور داشت داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه، محمد یعقوب حیدری والی کابل و داکتر نجیب الله ناصر رییس کمیسیون صحت، ورزش و جوانان در پارلمان به شفاخانه محمد علی جناح تسلیم کرد.
داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه از والی کابل به خاطر فراهم کردن این ضروریات طبی و دواها تشکر کرد و گفت که این ضروریات طبی از نیازهای مهم شفاخانه های کووید-19 در کابل به شمار می‌ رفت که اکنون تمام آن برای تداوی بیماران کرونا در این دو شفاخانه به مصرف خواهد رسید.
سرپرست وزارت صحت عامه، از بهبود عرضه خدمات صحی در شفاخانه‌های محمد علی جناح و افغان جاپان یاد کرد و گفت: تغییراتی که اخیرا در رهبری این دو شفاخانه به وجود آمده است خدمات صحی آن ها بهبود یافته است.
وی افزود : " ما در تلاش استیم که خدمات صحی را در تمام شفاخانه‌های کشور نیز بهبود ببخشیم" .
هم‌چنان داکتر عثمانی تاکید کرد که ویروس کرونا هنوز تحت مدیریت قرار نگرفته است و مردم باید با رعایت نکات صحی خود را در برابر این ویروس وقایه کنند.
اوگفت که سالانه حدود یک اعشاریه 5 ملیارد دالر در بخش صحت به مصرف می‌رسد که از این میان حدود 40 درصد آن در بخش خریداری دوا هزینه می‌شود.
از سوی دیگر، محمد یعقوب حیدری والی  کابل، از تلاش های رهبری وزارت صحت عامه مبنی بر بهبود وضعیت صحی و مبارزه با ویروس کرونا قدر دانی کرد و گفت: چالش هایی که قبلا در شفاخانه‌های محمد علی جناح و افغان جاپان وجود داشت، خوشبختانه اکنون با نظارت و پیگیری وزارت صحت عامه  و کمیته اضطرار برطرف شده است.
او هم‌چنان بر همکاری مشترک ولایت کابل و وزارت صحت عامه تاکید کرد و گفت: ما متعهد استیم تا دوشادوش وزارت صحت عامه برای کاهش ویروس کرونا مبارزه کنیم.
در عین حال، داکتر نجیب الله ناصر رییس کمیسیون صحت، جوانان و ورزش در پارلمان، از خریداری دوا و تجهیزات کمیته اضطرار استقبال کرد و از کارکردهای رهبری وزارت صحت عامه در امر بهبود خدمات صحی ستایش کرد.
هم‌چنان داکتر عثمانی در ختم این نشست همراه با والی کابل و رییس کمیسیون صحت از بیماران کووید-19 داخل بستر  شفاخانه محمد علی جناح عیادت کرد و چگونگی عرضه خدمات صحی را در این شفاخانه از نزدیک بررسی کرد.
احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.