02 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترعبدالله با سفیر جدید ایتالیا برای افغانستان دیدارتعارفی کرد

داکترعبدالله با سفیر جدید ایتالیا برای افغانستان دیدارتعارفی کرد

کابل / ۲ میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای...

داکترعبدالله با سرپرست سفارت هنددرکابل دیدارکرد

داکترعبدالله با سرپرست سفارت هنددرکابل دیدارکرد

کابل/ ۲ میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سرپرست وزارت صحت عامه، با اعضای کمیسیون برگزاری مراسم عاشورا دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/25 اسد/باختر
داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت عامه، امروز با اعضای کمیسیون برگزاری مراسم عاشورا دیدار کرد و روی چگونگی جلوگیری از ویروس کرونا در ایام مراسم عاشورا گفت وگو کرد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر،اعضای این کمیسیون، نخست از تلاش‌های رهبری وزارت صحت عامه مبنی بر بهبود ارائه خدمات صحی و مهار ویروس کرونا در کشور قدردانی کرد و از رهبری این وزارت خواستند که  این کمیسیون را در راستای تدابیر وقایه یی، تهیۀ ماسک، ضد عفونی کردن مساجد برای جلوگیری از ویروس کرونا و توظیف چند عراده امبولانس درجاهای مهم در جریان برگزاری مراسم عاشورا همکاری کند.
آنان هم‌چنان اظهار کردند که با در نظر داشت شیوع ویروس کرونا، امسال مراسم عاشورا از روز پنجم محرم الی یازدهم در فضای باز برگزار خواهد شد و نیز برای بلند بردن سطح آگاهی مردم، از سوی این کمیسیون برگه های تبلیغاتی چاپ شده است که  مردم در پیوند به چگونگی رعایت رهنمودهای صحی آگاهی حاصل کنند.
داکتر عثمانی، از احتمال گسترش ویروس کرونا در ایام مراسم عاشورا ابراز نگرانی کرد گفت که ایپیدیمی بحران ویروس کرونا هنوز در کشور وجود دارد و مراسم عاشورا باید با تجمعات اندک ودر فضای باز و با رعایت فاصله اجتماعی و توصیه‌های صحی برگزار شود تا از شیوع این ویروس جلوگیری صورت گیرد.
سرپرست وزارت صحت عامه هم‌چنان گفت که این وزارت در راستای تهیۀ ماسک و مواد ضدعفونی برای مسوولان برگزاری مراسم عاشورا همکاری خواهد کرد و اشتراک کنند گان مراسم باید از ماسک‌‌های خانه‌گی(تکه‌یی) که هم ارزان و هم قابل شست وشو است در خانه تهیه کنند و استفاده  کنند. مومنه احمدیار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.