04 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حوثیان یمن بر عربستان حمله کردند

حوثیان یمن بر عربستان حمله کردند

صنعا/وی او ای/4عقرب/باختر شورشیان حوثی در یمن می‌گویند که چند میدان...

فرد شماره دوم شبکۀ القاعده، در غزنی کشته شد

فرد شماره دوم شبکۀ القاعده، در غزنی کشته شد

غزنی/ 4عقرب/ باختر ریاست امنیت ملی غزنی از کشته شدن فرد...

خلیل زاد: وضعیت غم انگیزاست٬خشونت ها باید کاهش یابد

خلیل زاد: وضعیت غم انگیزاست٬خشونت ها باید کاهش یابد

کابل/ 4عقرب/ باختر زلمی خلیل زاد نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ امریکا...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بانوی اول کشورازتلاش های پلوشه عمری، تقدیرکرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 

کابل / 26 میزان / باختر

بی بی گل غنی بانوی اول کشورامروزدردیداربا پلوشه عمری باشندۀ هلمند که کتاب آگاهی عامه را درمورد جلوگیری ازسرطان پستان نوشته است ومدافع حقوق زنان است، ازاوتقدیر کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین دیدارابتدا پلوشه عمری صحبت کرد وگفت که آگاهی زنان ازسرطان پستان درولایت ها به خاطری مهم است که بتوانند درمراحل اول این بیماری کشنده، به هدف جلوگیری آن اقدام کنند.

وی افزود: دراین کتاب به زنانی که به سرطان پستان مصاب شده اند، راهنمایی شده است که قبل ازسرایت این بیماری آن را شناسایی ومعالجه کنند وبا اعتماد به خود، برای جلوگیری آن تدابیر احتیاطی بگیرند.

عبدالعزیز همکار وی که در نوشتن این کتاب کمک کرده است، نیزدرصحبتی گفت که کتاب متذکره به اساسات علمی نوشته است، ازمنابع بین المللی درآن استفاده صورت گرفته است وعام فهم است و تصاویر آن فهم پیام ها را برای زنان آسان می سازد.

همچنان داکترنسرین اوریاخیل رییس شورای عالی طبی افغانستان و رییس نهاد مبارزه با سرطان خاطرنشان کرد که به خاطر آگاهی دهی و جلوگیری ازسرطان سینه این کتاب تکثیرمی شود و به تمام ولایت ها فرستاده خواهد شد

داکتراوریاخیل گفت که درآیندۀ نزدیک نهاد مبارزه با سرطان فعالیت های خود را درهلمند آغازمی کند وبا زنان هلمند درمورد جلوگیری ازبیماری مذکورازنزدیک کارخواهد کرد.

به همین ترتیب بانوی اول کشوردرصحبت هایش، ازکارکردهای پلوشه عمری ستایش کرد وگفت: تلاش های شما درقسمت مبارزه با سرطان پستان درهلمند از ولایت های دوردست کشور، پیام افغانستان جدید را ارائه می کند.

وی افزودکه به خاطر رسم و رواج های نادرست در ولایت ها، شمار زیادی از زنان مصاب به بیماری سرطان پستان به تداوی آن حاضرنمی شوند، بناً این گونه فعالیت ها وآگاهی ، برای آنان ارزشمند وقابل قدراست.

بانوی اول کشور دراخیر صحبت هایش گفت که هیچگونه فشار دشمنان علم و ترقی، جوانان ما را ازکسب علم ودانش وابتکارجدید که افغانستان را به سوی مثبت سوق می دهد، مانع شده نمی تواند.

احمدضیا احمدی

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.