01 حوت 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گزارش های پوهنتون ها در مورد روند باز نگری نصاب تحصیلات عالی شنیده شد

گزارش های پوهنتون ها در مورد روند باز نگری نصاب تحصیلات عالی شنیده شد

کابل باختر اول حوت گزارش کاری روند بازنگری و مشوره دهی...

شورای عالی ستره محکمه جلسه کرد

شورای عالی ستره محکمه جلسه کرد

کابل 1 حوت باختر شورای عالی ستره محکمه امروز تحت ریاست...

نابود سازی سه فابریکه تولید مواد مخدرطالبان

نابود سازی سه فابریکه تولید مواد مخدرطالبان

شهرجلال آباد 1 حوت باختر سه فابریکه تولید مواد مخدر طالبان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمیزان مریضان افسردگی دربغلان بیشتر شده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پلخمری 29 حمل باختر
با وجود مراجعه روز افزون مریضان افسردگی به شفاخانه ولایتی پلخمری ریاست صحت عامه آن ولایت در قسمت فعال ساختن بخش مشاوره روانی و بیشتر شدن متخصصان بخش عصبی و روانی هیچ اقدامی تا اکنون اتخاذ و عملی نکرده است.
به گزارش آژانس باختر: از جمله مریضانی که روزانه به شفاخانه ولایتی پلخمری مراجعه می نمایند، حدود شصت درصد شان مریضان افسردگی اند که بیشترین آنان را زنان ودختران تشکیل میدهند.
داکتر سید محمد علی آیت موظف در بخش روانی شفاخانه ولایتی پلخمری به آژانس باختر گفت: مراجعه مریضان افسردگی در مقایسه با تمام بخش های دیگر این شفاخانه روز افزون میباشد، اما متاسفانه نسبت عدم معیاری بودن تداوی از جمله نبود مشاوران روانی و کمبود مختخصان روانی، تداوی مریضان نتیجه مطلوب نمی دهد.
وی با آنکه اکثر مریضان افسردگی را زنان وانمود ساخت، خاطر نشان کرد که عوامل گوناگون اجتماعی در جامعه از جمله فقر، بیکاری، فضای نامناسب کاری، ازدواج های اجباری و زیر سن ویا قبل از وقت، اخذ طویانه گزاف، بلند بودن مصارف عروسی،  به دنیا نیاوردن کودک و غیره باعث ایجاد مرض افسرد گی بیان کرد.
به گفته داکتر آیت، این مریضان بین 15 تا چهل سال سن دارند که نه تنها در بغلان بلکه در تمامی ولایت های این کشورمرض روبه افزایش است.
داکتر عبدالحکیم غفاری معاون ریاست صحت عامه بغلان با آنکه از موجودیت مشاوران روانی در پانزده  واحد اداری به شمول پلخمری مرکز ولایت خبرداد و از انکشاف بیشتر عرضه خدمات صحی در بخش های روانی و معیوبیت که قبلاً چندان فعالیت خوب نداشت، سخن گفت، تاکید کرد که  به زودی مشاروان بخش روانی نیز استخدام  می شوند و به این بخش توجه بیشتر صورت می گیرد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.