05 ثور 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چهارراهی اول پروژه احمد شاه بابا مینه بنام غازی میرزمان خان مسمی شد

چهارراهی اول پروژه احمد شاه بابا مینه بنام غازی میرزمان خان مسمی شد

کابل باختر4 ثور چهارراهی اول پروژه احمد شاه بابا مینه امروز...

رییس اجراییه : میزان همکاری‌های نظامی باید افزایش یابد

رییس اجراییه : میزان همکاری‌های نظامی باید افزایش یابد

کابل 4 ثور باختر داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمیزان مریضان افسردگی دربغلان بیشتر شده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پلخمری 29 حمل باختر
با وجود مراجعه روز افزون مریضان افسردگی به شفاخانه ولایتی پلخمری ریاست صحت عامه آن ولایت در قسمت فعال ساختن بخش مشاوره روانی و بیشتر شدن متخصصان بخش عصبی و روانی هیچ اقدامی تا اکنون اتخاذ و عملی نکرده است.
به گزارش آژانس باختر: از جمله مریضانی که روزانه به شفاخانه ولایتی پلخمری مراجعه می نمایند، حدود شصت درصد شان مریضان افسردگی اند که بیشترین آنان را زنان ودختران تشکیل میدهند.
داکتر سید محمد علی آیت موظف در بخش روانی شفاخانه ولایتی پلخمری به آژانس باختر گفت: مراجعه مریضان افسردگی در مقایسه با تمام بخش های دیگر این شفاخانه روز افزون میباشد، اما متاسفانه نسبت عدم معیاری بودن تداوی از جمله نبود مشاوران روانی و کمبود مختخصان روانی، تداوی مریضان نتیجه مطلوب نمی دهد.
وی با آنکه اکثر مریضان افسردگی را زنان وانمود ساخت، خاطر نشان کرد که عوامل گوناگون اجتماعی در جامعه از جمله فقر، بیکاری، فضای نامناسب کاری، ازدواج های اجباری و زیر سن ویا قبل از وقت، اخذ طویانه گزاف، بلند بودن مصارف عروسی،  به دنیا نیاوردن کودک و غیره باعث ایجاد مرض افسرد گی بیان کرد.
به گفته داکتر آیت، این مریضان بین 15 تا چهل سال سن دارند که نه تنها در بغلان بلکه در تمامی ولایت های این کشورمرض روبه افزایش است.
داکتر عبدالحکیم غفاری معاون ریاست صحت عامه بغلان با آنکه از موجودیت مشاوران روانی در پانزده  واحد اداری به شمول پلخمری مرکز ولایت خبرداد و از انکشاف بیشتر عرضه خدمات صحی در بخش های روانی و معیوبیت که قبلاً چندان فعالیت خوب نداشت، سخن گفت، تاکید کرد که  به زودی مشاروان بخش روانی نیز استخدام  می شوند و به این بخش توجه بیشتر صورت می گیرد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.