05 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوررفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ؛ بایرن مونیخ – ریال مادرید

کابل 5 ثورباختر دوررفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان باشگاه...

اعلامیه ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

کابل باختر 5 ثور دشمنان افغانستان و آزادی بیان امروز عبدالمنان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتهلال احمر افغانی خواستار کمک دولت، تجار ونهاد های ملی به بیماری سوراخ قلب شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 19 سرطان
سکرترجنرال جمعیت هلال احمر افغانی امروز در یک نشست خبری از دولت ، تجار ونهاد های ملی وبین المللی خواست تا آن جمعیت را در تداوی اطفال مصاب به سوراخ قلب مساعدت نمایند.
به گزارش آژانس باختر، نیلاب مبارز سکتر جنرال جمعیت هلال احمر افغانی این فرا خوان را در حالی صادر میکند که جمعیت هلال احمر افغانی از اخیر سال 1388 هجری خورشیدی برنامه تداوی مريضان سوراخ ولادی قلبی را در سراسر کشور روی دست گرفته است.
داکتر مبارز میگوید: جمعیت هلال احمر افغانی تا اکنون بیشتر از 12000 طفل مصاب به بیماری سوراخ قلب را راجستر نموده است که از این تعداد 5700 نفر تداوی شده اند و باقی منتظر تداوی استند.
از شروع سال جاری تا اکنون سره میاشت به تعداد 466 مریض را از طریق شفاخانه های افغانی و چهار شفاخانه هندوستان تداوی نموده است و قرار است 107 طفل دیگر امروز به شفاخانه های داخلی و خارجی جهت تداوی معرفی گردند.
به گفته داکتر نیلاب مبارز، تداوی این اطفال به طور اوسط سه صد وبیست ویک هزار دالر امریکایی هزینه خواهد داشت اما با توجه به چگونگی مریضی اطفال این رقم قابل تغییر میباشد.
نکته مهم و اساسی این است در حال حاضر 6300 طفل بیمار منتظر تداوی هستند و این گراف روبه افزایش است. متاسفانه کسانیکه بیماری شان جدی تر است 30% ایشان زندگی شان را از دست میدهند.
او میگوید،جمعیت هلال احمر افغانی به تنهایی نمی تواند این 6300 طفل را در مدت زمان لازم تداوی نمایند زیرا منابع مالی کافی برای تمویل این برنامه وجود ندارد.
لذا ما صدا و پیام این اطفال را به دولت، تجار ملی، سرمایه داران و نهاد های ملی و بین المللی میرسانیم تا در این عرصه با سره میاشت همکاری نمایند و در یکی از بزرگترین فعالیت های خیریه اشتراک نمایند. عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.