03 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اعلامیه مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

کابل باختر 2 ثور دشمنان مردم افغانستان بار دیگر در دو...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتداکترنیلاب مبارز: درسال جاری چهارصدو شصت وشش کودک مبتلا به سوراخ قلب درمان شده اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 21 سرطان باختر
داکترنیلاب مبارز سکرترجنرال جمعیت هلال احمرافغانی می گوید که درسال جاری چهارصدو شصت وشش کودک مبتلا به سوراخ قلب را درداخل و خارج کشور درمان کرده اند.
این جمعیت درتازه ترین اقدام ، یک صدو هفت کودک را برای درمان به شفاخانه های داخلی و خارجی معرفی کرده است.
داکترمبارز که دراین مورد با خبرنگاران صحبت می کرد گفت کودکان بیماربه اساس دریافت معاینات ایکو کاردویوگرافی شامل فهرست درمان می گردند و سپس بر اساس نوبت و مهم بودن  مریضی جهت درمان به دوشفاخانه  داخلی و چهار شفاخانه  کشور هند فرستاده می شوند.
به گفته  وی تاکنون بیش از دوازده هزار کودک مصاب به بیماری سوراخ قلب را ثبت کرده اند که ازاین میان پنج هزار و هفت صد تن آن درمان شده اند و باقی کودکان منتظر درمان اند.
سکرترجنرال جمعیت هلال احمر افغانی گفت که از شروع سال جاری تاکنون آنان چهارصدو شصت وشش کودک مصاب به سوراخ قلب را ازطریق شفاخانه های داخلی و خارجی درمان کرده اند.
اوگفت " جمعیت هلال احمر افغانی ازاخیر سال 1388 خورشیدی برنامه ی درمان کودکان مصاب به سوراخ قلب را درسرتاسر کشور روی دست گرفته است.
داکتر نیلاب مبارز می گوید درمان کودکانی که زیر نظر اند ، سه صد و بیست ویک هزار دالرامریکایی هزینه خواهد داشت که با توجه به مریضی کودکان این رقم قابل تغییر است.
این مقام هلال احمر افغانستان با بیان اینکه متاسفانه سی درصد از کسانی که بیماری شان جدی تر است جان های شان را از دست می دهند گفت که آنان منابع مالی کافی برای درمان همه  این بیماران را به دسترس ندارند.ختم/بیان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.