24 قوس 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کار جغل اندازی جاده یی سرک در غور آغاز شد

کار جغل اندازی جاده یی سرک در غور آغاز شد

فیروزکوه 23 قوس باختر کار ترمیم و جغل اندازی بیش از...

دوصد جریب زمین غصب شده از نزد غاصبان در بلخ مسترد شد

دوصد جریب زمین غصب شده از نزد غاصبان در بلخ مسترد شد

مزارشریف 23 قوس باختر روند بازپس گیری زمین های غصب شده...

Youtube Player

khantry design

اعلانات۱۳۲ هزار تن در پاکستان به ویروس ایدس مبتلا هستند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

اسلام آباد – دی دان – ۱۰ میزان – باختر
یک سروی ملی در پاکستان دریافته که یکصدو سی و دو هزار تن در پاکستان به ویروس  اچ آی وی یا ایدس مبتلا هستند.
به گزارش آژانس باختر به نقل از رسانه های پاکستانی ، این سروی به کمک مالی صندوق جهانی انجام شد و ده ماه را در برگرفت تا تکمیل گردید. این سروی در بیست شهر پاکستان انجام شد و شصت تیم از پنج هزار محل اطلاعات را جمع آوری کردند. این بررسی به طور رسمی به تاریخ سوم اکتوبر ( فردا )  انتشار یابد.
صندوق جهانی یک سازمان مشارکتی است که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده و هدف آن پایان دادن تدریجی به  بیماری ایدس ، توبرکلوز یا سل  و ملاریا میباشد . این یک سازمان مشارکتی بین حکومت ها ، جامعه مدنی ، بخش خصوصی و کسانی است که از این بیماری های ساری  رنج میبرند.
سازمان مذکور همه ساله چهار میلیارد دالر را برای پروگرام های حمایوی  که توسط متخصصین محلی  در کشور ها و جوامع مورد نیاز به راه انداخته میشود ، سرمایه گذاری میکند.
طبق گزارش منابع ، در این سروی گفته شده که شش هزار تن در پایتخت پاکستان ، شصت هزار تن در ایالت پنجاب ، یازده هزار تن در ایالت خیبر – پشتونخوا و سه هزار تن در ایالت بلوچستان پاکستان به بیماری ایدس مصاب هستند.
در این سروی گفته شده که بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند ناشی از تزریق مواد مخدر به بدن آنها بوده است.
سندروم نقص سیستم ایمنی کسبی یا  ایدس یک بیماری مزمن و بالقوه  است که سیستم ایمنی بدن را تهدید می کند و شدیداْ به توانایی بدن برای مبارزه با امراض  تاثیر میگذارد .
اچ آی وی را با تماس با خون آلوده، از مادر به کودک در دوران بارداری، زایمان یا تغذیه با شیر مادر گسترش می یابد و همچنین می تواند از طریق ارتباط جنسی منتقل شود.
بدون  ادویه  ممکن است چند سال قبل از اچ آی وی سیستم ایمنی بدن ضعیف گردد تا به مرحله انکشاف یافته  ایدز برسد. ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.