21 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چندین جنگ افزار در بلخ به دست آمد

چندین جنگ افزار در بلخ به دست آمد

مزارشریف 21 قوس باختر ریاست امنیت ملی بلخ یک مقدار جنگ...

برنقش رسانه ها در آوردن صلح در بلخ تاکید شد

برنقش رسانه ها در آوردن صلح در بلخ تاکید شد

مزارشریف 21 قوس باختر نشستی زیر نام کنفرانس ملی رسانه...

طرح صلح افغانان محور ملاقات  معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر هند

طرح صلح افغانان محور ملاقات معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر هند

کابل باختر 21 قوس ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتفابریکه تولید محلولات زرقی در کابل ساخته می شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل، 24 میزان باختر
دوکتور فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه ، امروز سنگ تهداب ساختمان فابریکه تولید محلولات زرقی را به سطح کشور، در کابل گذاشت.
به گزارش آژانس باختر، این فابریکه به مساحت دو اعشاریه پنج جریب زمین در ساحه افشار با هزینه مجموعی 115 ملیون افغانی به شکل اساسی و معیاری اعمار خواهد شد، که ظرفیت تولید سیروم آن پانزده الی هجده ملیون لیتر در یک سال تخمین شده است و در نخست در بخش های تولید انواع مختلف سیروم  و امپول فعالیت خواهد داشت.
دوکتور فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور ایجاد این فابریکه و استفاده از محصولات آن را در وضعیت کنونی برای اقتصاد کشور خیلی سودمند خوانده گفت:" این فابریکه باعث تقویت تولیدات داخلی و رشد اقتصاد کشور خواهد گردید که در ابتدای کار آن حدود سی درصد نیازمندی مردم را ازین بابت مرفوع می‌نماید."
وزیر صحت عامه علاوه نمود که، تولیدات این فابریکه مارا در راستای خودکفایی در بخش محلولات زرقی کمک خواهد نمود و میتوان با بلند بردن میزان تولیدات و با جذب بیشتر کدر های مسلکی، زمینه  صادرات محصولات محلولات زرقی را به  مارکیت های منطقه ای نیز فراهم نماییم.
از سوی دیگر سید منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن ایجاد این فابریکه را یک دستاورد بزرگ برای سکتور صحت دانسته و سرمایه گذاری در سکتور صحت را یک امر مهم و حیاتی عنوان نمود.
قابل یاد آوریست که کار اعمار ساختمان فابریکه یاد شده مدت ده سال نظر به دلایلی به حالت تعلیق قرار داشت  که با تلاش های رهبری فعلی وزارت صحت عامه کار های تدارکاتی آن تکمیل گردید و امروز کار اعمار آن آغاز شد.
توجه به زیربناهای صحی و افزایش مراکز تولید محلولات زرقی و ادویه در سراسر کشور یکی از اهداف عمده وزارت صحت عامه میباشد که در راستا تلاش ها جریان دارد.
کار ساختمانی مرکز تولیدی محلولات زرقی  طی حکم مقام ریاست جمهوری و پیشنهاد وزارت صحت عامه، توسط تصدی بنایی وزارت شهرسازی و مسکن به پیش برده میشود که قرار است طی شانزده ماه آینده به اتمام برسد. مومنه احمدیار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.