25 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

تالقان 24 میزان باختر آمر امنیت تخار اطمینان میدهد که روند...

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

کابل باختر24 میزان داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتآزمایش دو داروی جدید برای کاهش یا درمان کامل سردردهای میگرنی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

لندن – صدای امریکا – ۱۵ قوس - باختر
کسانی که از سردردهای مداوم موسوم به سردردهای میگرنی رنج می برند، به زودی به گروه تازه‌ای از دواها برای کاهش دردهای‌شان دسترسی خواهند داشت.
پژوهشگران مجله نیو انگلند در دو پژوهش جدید نشان داده اند دو دوا که در شبکه های مغزی بیماری دردناک میگرن دخالت دارند، می توانند دفعات بروز حملات میگرن را بدون ایجاد عوارض جانبی کاهش دهند.
«پیتر گادزبی» نویسنده یکی از پژوهشها و استاد نورولوژی در کینگز کالج می گوید «این دواها نخستین دواهای معالجه میگرن هستند که محل بیماری را نشانه می گیرند. دواهای کنونی پیشگیری میگرن ، شامل موادی برای تداوی فشار خون بالا، صرع ( مرگی ) و افسردگی هستند.
گادزبی افزود: ما به بیماران اختیار انتخاب میان دواهای بتا بلوکر که در آنها احساس خستگی ایجاد می کند و یا داروهای ضد افسردگی که آنها را خواب آلود می کند و موجب افزایش وزنشان می شود، می دهیم.
در دواهای جدید از آنتی بادی های (پادتن) مخصوصی استفاده می کنیم که یک پرده مخصوص بر روی مغز می کشد و درد را تنظیم می کند.هدف این دواها آن است  که جلو شدت عوارض میگرن شامل سردرد ،تهوع و حساسیت به نور و صدا را بگیرد.
این گروه همگی تقریباً روزانه دچار حمله میگرن می شدند. پس از تزریق دوا ،شمار حملات مداوم میگرن کاهش یافت و در بعضی آنها به کلی قطع شد.ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.