02 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خانواده های بیجاشده فاریاب کمک دریافت کردند

خانواده های بیجاشده فاریاب کمک دریافت کردند

میمنه باختر 2 دلو سه صد خانواده بیجا...

اخبار کوتاه ازدنیای فوتبال

اخبار کوتاه ازدنیای فوتبال

کابل باختر/ 2/ دلو به گزارش رسانه ها زپانا ، بازی...

تیم ملی کرکت افغانستان به تمرینات آغاز خواهد کرد

تیم ملی کرکت افغانستان به تمرینات آغاز خواهد کرد

کابل باختر/ 2/ دلو تیم ملی کرکت افغانستان دربنگ لور هندوستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتانفلونزا پرنده گان در کابل !: مسوولان : این بیماری تحت کنترول است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر  22 دلو
با آنکه موجودیت ویروس انفلوانزای مرغی در ناحیه هفتم شهرکابل تائید شده است مگر مقامات در وزارت های زراعت و صحت عامه میگویند که این بیماری خطرناک نیست.
جهانگیر میا خیل  رئیس امور مالداری وزارت زراعت به خبرنگار آژانس باختر  گفت: ویروس انفلوانزای مرغی  که در  ساحه ناحیه هفتم شهر کابل  مشاهده شده خطر ناک نیست و این بیماری تحت مدیریت است.
وی گفت که عامل این بیماری مهاجرت های  پرنده گان  مهاجر از جنوب  به شمال  میباشد و  بارسیدن فصل  بهار ٬پرنده گان مهاجراز مناطق جنوبی به سمت شمالی پرواز میکنند  به همین دلیل در مسیر راه  برخی از بیماری ها  را با خود منتقل مینمایند  که یکی از این بیماری ها  انفلوانزای  مرغی است.
میاخیل بیان کرد که یک تیم مشترک از وزارت زراعت و آبیاری و وزارت صحت عامه به شکل  مرتب منطقه را تحت  نظر دارند و هر مورد مشوک را نمونه برداری و به  مرکز ارسال می کند.
در رابطه داکترفیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه  به خبر نگار آژانس با ختر گفت، این ویروس که در شهر کابل به مشاهده رسیده مگرخطر ناک نیست.
وی افزود که شرایط بسیار جدی را برای وقایه این بیماری روی دست داریم  در ضمن واکسین  این ویروس  موجود است در صورتیکه کسی به این ویروس میتلا شود میتوان  ازواکسین این ویروس استفاده کنندو این واکسین را درسیستم واکسیناسیون کودکان نیز معرفی کردیم  خصوصأ برای کودکان خطر ناک میباشد .
داکتر فیروز  خواستار موقت واردات مرغ از کشور های ایران و پاکستان شد. 
در همین  حال وزارت زراعت و مالداری حمل و انتقال مرغ را از یک ولایت به ولایت دیگر منع کرده است تا از انتقال ویروس انفلونزای مرغی جلوگیری کرده باشد. مومنه احمد یار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.