03 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ولیعهد سعودی در جریان دیدار از چند کشورآسیا یی  وارد چین شد

ولیعهد سعودی در جریان دیدار از چند کشورآسیا یی وارد چین شد

بیجنگ – دی دان – 2 حوت – باختر محمد بن...

هشدار نهاد های امنیتی هند درباره وقوع یک حمله تروریستی

هشدار نهاد های امنیتی هند درباره وقوع یک حمله تروریستی

دهلی جدید -ایرنا- 2 حوت – ّباختر سازمان های اطلاعاتی و...

کشته شدن شش هراس افگن پاکستانی درنورستان

کشته شدن شش هراس افگن پاکستانی درنورستان

شهرپارون 2 حوت باختر شش هراس افگن پاکستانی درنبرد با ماموران...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنتیجه بررسی ظرفیت سازمانی وزارت صحت عامه اعلام شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

23 دلو کابل باختر
کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی یافته‌هایش را از بررسی‌ ظرفیت سازمانی وزارت صحت عامه اعلام کرد.
به گزارش آژانس باختر، ریاست جمهوری کمیسیون مستقل خدمات ملکی را موظف ساخته بود تا ظرفیت سازمانی وزارت صحت عامه را بررسی کند.
کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی نتیجهء ظرفیت سازمانی وزارت صحت عامه را اعلام کرد.
این بررسی‌ از جوزای سال روان آغاز و در ماه میزان پایان یافت و در شفاخانه‌ها، مراکز صحی و نهادهای مربوط به وزارت صحت عامهء مرکز و هفت زون کشور به همکاری مستقیم وزارت صحت انجام شده است.
در چند ماه گذشته کمیسیون و وزارت صحت عامه به گونهء مشترک روی برنامه عملی تطبیق اصلاحات اداری در این وزارت کار کردند و این تلاش های دوجانبه با نتایج مثبت همراه بوده است.
طرز اداره کردن، زیربناها، مدیریت مالی، مدیریت تدارکات، مدیریت برنامه‌ها و پروژه‌ها و مدیریت منابع بشری وزارت صحت عامه از ساحات کلیدی یی است که به آن‌ها پرداخته شده است.
ارزیابی‌ کمیسیون در بخش‌های طرز اداره، زیربناها، مدیریت مالی و برنامه‌ها و پروژه‌ها، به وزارت صحت عامه از چهار نمره سه ـ سه نمره می‌هد و در بخش‌های مدیریت تدارکات و منابع بشری از چهار نمره، دو ـ دو نمره می‌دهد. نمرۀ 3 نشاندهندهء ظرفیت متوسط و نمرۀ 2  ظرفیت ابتدایی را نشان میدهد.
احمدنادر نادری، رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، از همکاری همه‌ جانبۀ رهبری وزارت صحت عامه سپاسگزاری کرد و گفت: "خدماتی را که وزارت صحت عامه به شهروندان ارائه می‌دارد، باید از لحاظ کیفی قابل اعتماد و مؤثر باشد و این امر نمی‌تواند تأمین شود، مگر اینکه دستگاه صحت عامه افغانستان کارا، مؤثر و مسلکی عمل کند"
نادری افزود: "خدمات این وزارت از آنجایی که به صورت مستقیم، به صحت و حیات مردم مرتبط است، باید هم در امر نظارت خدمات صحی خصوصی و هم در امر تأمین خدمات وقایوی و معالجوی رشد روزافزون کیفی داشته باشد و جایی برای سهل‌ انگاری و مداخلۀ سیاسی نباشد".
گزارش بررسی ظرفیت سازمانی وزارت صحت عامه و برنامه عملی برای رفع نواقص در این وزارت، در آخرین نشست شورای عالی حاکمیت قانون با حضورداشت رئیس جمهور، رئیس اجرایی و معاون دوم رئیس جمهور پیشکش شد و از سوی این شورا به تصویب رسید. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.