28 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

درلیسه ملکه ثریا رایدهندگان از کمبود کارمندان شاکی اند

درلیسه ملکه ثریا رایدهندگان از کمبود کارمندان شاکی اند

کابل باختر/ 28/ میزان روند رایدهی درمرکز رایدهی لیسه ملکه ثریا...

انتخابات ولسی جرگه در باد غیس  در موعد مقرر آغاز شد

انتخابات ولسی جرگه در باد غیس در موعد مقرر آغاز شد

قلعه نو 28 میزان باختر مسوولان محلی باد غیس گفتند...

مرکز رایدهی لیسه قیوم وردک بسته شد

کابل باختر/ 28/ میزان مرکز رایدهی لیسه قیوم وردک واقع ارزان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتفاهمنامه ایجاد یک مرکز صحی در ولایت بغلان امضاء شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل، 27 حوت باختر
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه تفاهمنامه ایجاد یک  مرکز صحی را در مرکز ولایت بغلان با خانم نور جهان موانی نماینده سیاسی شبکه انکشافی دفتر آغاخان در افغانستان امضاء کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این مرکز صحی توسط شبکه انکشافی آغاخان به ظرفیت بیست بستر ایجاد میگردد و خدمات صحی را در بخش های سراپا، دندان، تشخیصیه ( لابراتوار، رادیولوژی، گراف قلب) به گونه غیر انتفاعی ارائه میدارد.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت در مراسم امضای تفاهمنامه ، از شبکه انکشافی آغاخان در راستای ایجاد این مرکز صحی در ولایت بغلان ابراز قدر دانی کرد و اظهار نمود که شبکه انکشافی آغاخان یکی از همکاران فعال بخش صحت میباشد که همواره بخش صحت را در عرصه های مهم و حیاتی همکاری نموده است.
وزیر صحت عامه کشور علاوه نمود که این مرکز در پهلوی ارایه عرضه خدمات صحی، خدمات آموزشی تخصص را نیز برای کارمندان صحی ارائه میدارد.
همچنان خانم نور جهان موانی در پیوند به ایجاد این مرکز گفت:" این مرکز با هماهنگی نزدیک وزارت صحت عامه، عرضه خدمات صحی با کیفیت و جوابگو به ضروریات مردم بغلان ارائه خواهد نمود و شبکه انکشافی آغاخان متعهد بر ادامه سرمایه گذاری در عرصه عرضه خدمات صحی دوامدار و ارتقای ظرفیت کارمندان صحی این کشور میباشد."
این مرکز با انستیتوت فرانسه برای اطفال و مادران "”FMIC از طریق خدمات  تداوی از راه دور توسط تکنالوژی با هم در ارتباط خواهد بود تا خدمات مشاوره مستقیم را با دیگر متخصصین این ولایت فراهم نماید. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.