04 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجگر چرب همراه با دیابت و فشار خون مرگ آفرین می شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

منابع خبری  بین المللی – باختر24 حمل
دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره بین ‌المللی رادیولوژی با تاکید بر تاثیر سبک زندگی ماشینی در ابتلا به جگر چرب گفت: زمانی که بیماری جگر چرب با دیابت و فشارخون همراه شود، خطر مرگ را چندین برابر می‌کند؛ بنابر این تشخیص به موقع این بیماری بسیار حایز اهمیت است.
به گزارش گروه علمی ایرنا از دبیرخانه کنگره، دکتر کوروش عبداللهی‌ فرد در آستانه برگزاری سی و چهارمین کنگره بین‌المللی رادیولوژی ایران اظهار کرد: تغییر در سبک زندگی افراد، کاهش تحرک و افزایش وزن سبب انباشت چربی در کبد می شود و از طریق سونوگرافی می‌توان به صورت عددی و توصیفی میزان چربی کبد را مشخص کرد.
معاون اجرایی و برنامه‌ ریزی انجمن رادیولوژی با اشاره به ضرورت شناسایی به موقع جگر چرب گفت: شناسایی، کنترل و بررسی نشست چربی در کبد جزو وظایف رادیولوژیست‌ها است که در این کنگره موضوعات مرتبط با آن مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد، همچنین موضوعات بدخیمی‌ های گوارشی از دیگر مباحثی است که در کنگره مدنظر قرار دارد.
وی افزود: سرطان‌هایی همچون سرطان روده بزرگ، مری و معده جزو سرطان‌های شایع دستگاه گوارش است که غربالگری این سرطان‌ها از طریق اقدامات رادیولوژیست‌ها صورت می‌گیرد و جزو برنامه‌های مورد بحث در کنگره است.
دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره بین ‌المللی رادیولوژی عنوان کرد:‌ این سرطان‌ها از طریق رادیوگرافی با ماده حاجب یا سی تی اسکن قابل تشخیص است و انجام کولونوسکوپی از طریق متخصصان مربوطه در تشخیص این سرطان‌ها امری مهم به شمار می‌رود، همچنین فعالیت رادیولوژیست‌ها در تشخیص، پیگیری عود و کنترل بیماری و مسیر بهبود مدنظر قرار دارد.
عبداللهی‌ فرد با بیان اینکه در گذشته ابتلا به کبد چرب بیشتر در مورد اشراف و افرادی که الکل مصرف می‌کردند، شایع بود، گفت:‌ در چهل سال اخیر به دلیل تغییر سبک زندگی و کاهش تحرک، ابتلا به این بیماری افزایش یافته است.
سی و چهارمین کنگره بین‌المللی رادیولوژی در روزهای 11 تا 14 ثوردر برج میلاد تهران با حضور اساتید و صاحب‌نظران داخلی و خارجی برگزار می‌شود. در حاشیه این کنگره نیز نمایشگاهی برگزار خواهد شد که انواع وسایل و تجهیزات رادیولوژی در آن ارائه و بیش از 120 شرکت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.خلیل

Last modified on شنبه ، 25 حمل 1397 ، 04:51

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.