ازدیاد معتادان مواد مخدر در پلخمری نگرانی به بار آورده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پلخمری 17سرطان باختر
از فروش آزادانه مواد مخدر در شهر پلخمری بغلان، باشنده های آن شهر نگران اند.
داکتر محب الله رییس صحت عامه بغلان به خبرنگار آژانس باختر گفت که به خاطر فعالیت خرده فروشان مواد مخدر در شهر پلخمری میزان معتادان مواد مخدر در آن شهر در حال افزایش است و صدها جوان و نو جوان در آن شهر معتاد به مواد مخدر شده اند.
رییس صحت عامه بغلان گفت که دسترسی سهل و آسان جوانان به مواد مخدر سبب شده است که درمانگاه سی بستر معتادان به درمان آنان رسیدگی نتواند.
داکتر محب الله رییس صحت عامه بغلان بر قطع فعالیت  خرده فروشان مواد مخدر در آن ولایت و ایجاد بدیل کشت خشخاش به دهقانان تاکید کرد.
عبدالقیوم نیازی معاون والی بغلان با تایید گفته های  رییس صحت  عامه بغلان تطبیق پروژه های زراعتی را که بتواند مشکلات دهقانان را کاهش بخشد سودمند خواند.
فضل الحق اندرابی رییس مبارزه با مواد مخدر بغلان از فعالیت خرده فروشان مواد مخدر در شهر پلخمری ابراز تشویش و نگرانی کرد و از مسوولان امنیتی خواست تا در قطع فعالیت آنان تصمیم بگیرند.
عبدالوهاب خیر زاده رییس زراعت، آبیاری و مالداری بغلان خاطر نشان ساخت بیست قطعه نمایشی زعفران در هشت ولسوالی یی که دهقانان به کشت خشخاش رو آورده اند در حال تطبیق است و پیاز زعفران،کود کیمیاوی و وسایل کار به دسترس دهقانان قرار داده میشود.
سمنوال شاه محمود پویا مدیر مبارزه با مواد مخدر قومندانی امنیه بغلان گفت که آن اداره در گرفتاری افراد قاچاقبران همواره تلاتش ورزیده است و مسبب اصلی رو آوردن جوانان را به مواد مخدر فقر،بیکاری،جنگ و محل نگهداشت افراد معتادان در آن ولایت خواند.
او گفت که مدیریت مبارزه با مواد مخدر بغلان پیهم تلاش دارد تا جلو فعالیت قاچاقبران مواد مخدر و خرده فروشان در آن ولایت گرفته شود.قایم

back to top