30 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

جنرال جک کین: روند صلح درافغانستان جنجالی وطولانی خواهد بود

کابل /۳۰دلو/ باختر یک جنرال متقاعد امریکایی می گوید که روند...

نظامیان در غور تقدیر شدند

نظامیان در غور تقدیر شدند

فیروز کوه / 30 دلو/ باختر از فعالیت های رزمی نیرو...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

وزارت صحت عامه ،چگونگی عرضه خدمات صحی برای کوچی ها را به بررسی گرفت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 23 سرطان
وزارت صحت عامه  امروز به منظور بررسی چگونگی عرضه خدمات صحی و حل مشکلات صحی کوچی‌ها نشست را برگزار کرد.
به گزارش خبر نگارآژانس باختر، وزارت صحت عامه مدعی  است که با استفاده ازنظریات و پیشنهادهای که ارائه می شود راهبرد جدید ی را به خاطر بهبود در ارائه خدمات صحی برای کوچی‌ها آماده می سازد و این راهبرد  را موسسات تمویل کننده‌گان به هدف جلب حمایت آنها شریک می‌گردد.
داکتر  فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه گفت که  همین اکنون از طریق 25 مرکز صحی سیار و شش مرکز صحی ثابت برای کوچی‌ها خدمات صحی عرضه می‌ گردد اما این اقدامات بسنده نیست و مراکز صحی برای کوچی‌ها افزایش داده می‌شود."
علم گل کوچی مشاور ریاست جمهوری در امور کوچی‌ها، کوچی‌ها را یک قشر نیازمند عنوان نموده گفت:"  حکومت باید با توجه به  نفوس کوچی  ها زمینه خدمات صحی را برای آنها فراهم نماید و کمک به کوچی‌ها یکی از مسوولیت  های مردم و حکومت می‌باشد."
همچنان  نظیر احمدزی رییس تعلیمی و صحی ریاست مستقل کوچی‌ها از رهبری وزارت صحت عامه در راستای راه اندازی این نشست ابراز قدردانی کرد و تأکید نمود که ریاست مستقل کوچی‌ها در هماهنگی با وزارت صحت عامه مشکلات صحی کوچی‌ها را باید بررسی کند و طبق نیازمندی‌ها و نظر به تناسب نفوس آنها مراکز و تسهیلات صحی فراهم نماید.
به گفته وزارت صحت عامه در حال حاضر گروه های صحی سیار وزارت صحت عامه در 19 ولایت کشور خدمات صحی را در بخش های  به کوچی هاعرضه می‌کنند. مومنه احمدیار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.